Jelikož to byla i nominační soutěž na nadcházející ME, které se koná ve Švédsku, padlo zde mnoho osobních i národních rekordů. V závěru soutěže proběhlo i vyhlášení nejlepších sportovců za rok 2009. Na Mistrovství závodilo 53 sportovců nejvyšší úrovně a mezi nimi i 8 trojbojařů Sokola Nymburk.

Mezi ženami se blýskla Michaela Koppová, která letos vykázala velký výkonnostní růst a třemi osobními rekordy si zajistila nečekané prvenství v kategorii do 67,5 kg.

Dalším nymburským zástupcem byl v kategorii do 67,5 kg Karel Ruso. Tomu se dařilo ve dřepu a dá se říci, že i v jeho slabé disciplíně benči a bral taktéž zlaté medaile.

V kategorii do 100 kg se odehrála jedna z největších bitev o zlaté medaile. Byli zde hned čtyři adepti na celkový triumf a mezi nimi i Jaromír Sršeň z nymburského Sokola. Po dřepu, ve kterém překonal magických 300 kg, byl na druhém místě a po benči byl dokonce první, ale zradil ho mrtvý tah a celkově se propadl na konečnou třetí pozici.

Ve 110 kg měl Nymburk hned tři borce. František Stříska nezklamal, zvedl svůj standard a skončil na osmém místě. Jan Pinc podal pěkný výkon hlavně v benči a s jistotou si zajistil bronzovou příčku. To Zbyněk Krejča musel pěkně zabojovat, ale nakonec se mu podařilo obhájit titul z minulého roku. Dařilo se mu v benči i mrtvém tahu a nakonec z toho bylo třetí zlato pro Sokol.

V kategorii do 125 kg se to rovněž pěkně mlelo. Vítězně z této kategorie vzešel Tomáš Šárik z Jihlavy, když zde vytvořil dva české rekordy. O druhé místo se prala trojice adeptů, ze které nakonec uspěl domácí Pavol Demčák, když se mu podařilo dvakrát překonat osobní rekord ve dřepu na 310 kg a v celkovém trojboji a zaslouženě bral stříbrnou medaili.

Třešničkou na dortu bylo vystoupení nejlepšího sportovce Nymburska pro rok 2009 Milana Špingla v supertěžké kategorii. Nejdříve ve dřepu výkonem 430 kg vytvořil první český rekord. Druhý rekord padl v benči. Nejdříve 293 kg a poté zvýšil na 300,5 kg. Třetí rekordní zápis pak přidal v trojboji (1055,5 kg). S tímto výkonem by se na posledním MS stal jeho vítězem. Zde z toho byla zlatá medaile na M ČR a čtvrtý titul pro Sokol Nymburk.

Soutěž družstev suverénně ovládl nymburský Sokol. Na závěr šampionátu proběhlo slavnostní vyhlášení nejlepších trojbojařů pro rok 2009. Kategorii masters ovládl Karel Ruso, nejlepší dorostenkou byla vyhlášena Katka Hyblerová a druhý nejlepší dorostenec v benčpresu Marek Novák. V mužích byl nejlepším sportovcem vyhlášen Milan Špingl. Nejlepším oddílem za rok 2009 byl vyhodnocen Sokol Nymburk.

Pro nadcházející ME ve Švédsku byli nominováni do širšího výběru nymburští: Ruso, Sršeň, Krejča, Pinc, Demčák a Špingl.

Výsledky: Koppová -trojboj 300 (dřep 115, benč 60, pozved 125), Ruso 590 (255, 105, 230), Sršeň 787,5 (302,5; 212,5; 272,5), Krejča 870 (305, 262,5; 302,5), Pinc 810 (290, 240, 280), Stříska 655 (255, 155, 245), Demčák 855 (310, 260, 285), Špingl 1055,5 (430; 300,5; 325).