Po loňské úspěšné premiéře intervalového startu, se pořadatelé rozhodli tuto novinku použít i letos. Nejmladší, osmiletí závodníci mají jen krátké plavání a běh. Pro mladší a starší žáky je připraven terénní triatlon na horských kolech s tratěmi 200 m plavání, 5 km  kolo a 2 km běh. Startovat se bude  po jednotlivcích v deseti sekundových intervalech. Pro dorost a dospělé bude vytyčena plavecká trať v délce 600 metrů.

Cyklistická trať je vedena po silnici v jednom 26 km dlouhém okruhu z Ostré přes Kostomlaty, Doubravu s otočkou v Nymburce. Běží se 5 km dlouhý běh po polních a lesních cestách kolem jezera a řeky Labe. Závodníkům se v loňském roce velice líbila možnost zkusit si jednou za rok triatlon jako časovku, protože v ostatních závodech si na cyklistice pouze hlídali čelo závodu a nemohli ukázat, co na kole skutečně umí. Pro triatlonisty z konce startovního pole je závod  také atraktivní,  protože mají stále kontakt se startovním polem a s kým závodit. Pro nejrychlejší cyklisty bude vypsána polabská horská prémie (převýšení 30 m), na jejímž vrcholu bude měřena okamžitá rychlost. Ti, kteří se nestihnou v řádném termínu přihlásit na www.czechtriseries.cz, dostanou na místě přihlášku, kterou si vyplní a odevzdají na prezentaci.

Prezentace  žáků  je od  9.45 do 10.45 a start v 11.30 hodin. Dospělí a dorostenci se mohou prezentovat od 10.45 do 13.00 a startují ve 14 hodin. Pro nejlepší v mnoha kategoriích jsou připraveny věcné a finanční ceny.

Petr Müller