Ten si počínal na trati 1 km plavání, 30 km cyklistiky a 7 km běhu celkem suverénně. Do cíle totiž doběhl před druhým neratovickým Petrem Klicperou téměř o tři minuty dříve. Třetí byl Štěpán Kroupa z Enervit teamu. Ten přiběhl do cíle se zpožděním více než sedmi minut na vítěze.

Závodu se kromě osmnácti mužů jedné dorostenky, jednoho dorostence a čtyř žáků zúčastnily i dvě ženy. Zatímco Eva Čokrtová zvolila klasickou trať (0,6 – 30 – 3), Lenka Fanturová se rozhodla závodit s muži. V celkovém pořadí doběhla do cíle jako šestá.

Na start letošního Sokolského triatlonu se postavil celkem 26 startujících. Po delší době byl překonán jeden traťový rekord. Tentokrát v kategorii seniorů z roku 1995. Postaral se o to Antonín Löffelman, který překonal rekord o dvě vteřiny. „Myslím, že se závod vydařil. Určitě podle názoru závodníků. Škoda jen, že konkurence obdobných klání je poměrně veliká a logicky dostávají přednost akce pořádané českým svazem triatlonu. Rádi bychom dali větší prostor mládeži, ale zřejmě počítačové hry nevyžadují tolik námahy,“ řekl hlavní pořadatel Jaroslav Denemark.