Jednapadesátý ročník se stal díky účasti čínských sportovců, kteří se připravují ve Sportovním centru Nymburk, během s mezinárodní účastí. Tyto sportovce přivedl na start Honza Větrovský a postaral se tak o zpestření jejich přípravy. I z tohoto důvodu padl pro kanoisty rekord v počtu účastníků, kterých bylo v tomto ročníku sto dvanáct.

Jako tradičně se běželo na soutok Cidliny s Labem, tedy dvaadvacet kilometrů, ale každý účastník má možnost výběru délky trasy podle vlastních sil. Přesto, že se nejedná o závod, ale spíše o rozloučení s rokem a setkání s kamarády, byl letošní rok i velmi rychlý, o čemž svědčí překonání osobních rekordů většiny účastníků.

Počasí účastníkům přálo, svítilo slunce, což umocnilo zážitek z účasti. O již tradiční občerstvení se postaral poděbradský předseda oddílu kanoistiky Jan Pfoff, který připravil před poděbradskou loděnicí čaj pro účastníky běhu. Pro mladé sportovce se stává toto občerstvení zároveň obrátkou v běhu. Je příjemné slyšet na otázku „kam poběžíte“ odpověď „na čaj“. „Díky Honzo,“ zaznělo z řad nymburských sportovců.

„Věříme, že se opět všichni setkáme za rok, při 52. ročníku Silvestrovského běhu ve zdraví,“ přejí si svorně členové oddílu.