Ženská převaha. Tak by se dalo nazvat setkání s nejlepšími tipéry soutěže Tip liga Nymburského deníku. Mezi deseti nejlepšími mělo být šest žen, ale paní Markétu Stejskalovou zastupoval manžel. „Manželka hlídá děti,“ řekl s úsměvem pan Stanislav.

Muži by se měli stydět. První dvě místa braly ženy. První skončila Alena Králováz Nymburka, druhá byla Drahomíra Habartová takéz Nymburka. Dámy měly shodně 74 bodů, ale na Supertrefy vyhrála Králová 6:5 (dvě byly shodné).

Až třetí byl muž. Karel Kvasnička z Městce Králové. Zatímco ženy nevěděly, za co peníze utratí, pan Kvasnička měl jasno. „Včera jsem si koupil zuby,“ smál se Kvasnička.

Ten však mohl litovat. Před posledním kolem byl první, ale závěrečné kolo se mu nepovedlo a z pěti hodnocených zápasů neuhodl ani jeden. Přišel tako sedmnáct tisíc, protože je předplatitelem a v případě výhry by bral dvacet tisíc.

Více ze setkání nejlepších tipujících najdetev sobotním Nymburském deníku.

Vítězka nečekala tak velkou ženskou převahu

Vítězka podzimní Tip ligy je z fotbalové rodiny. Její otec trénuje Kovanicev okresním přeboru, kde také hraje její bratr. Sama dříve fotbal hrála. „To bylov žácích u nás v Kovanicích,“ hlásí velice sympatická pětadvacetiletá Alena Králová, která pracuje v jedné nymburské společnosti jako disponent nákupu.

Jak je možné, že jste porazila chlapy? Ti se přece většinou považují za fotbalové odborníky.

Tak to nevím, to bych chtěla sama vědět, jak se mi to povedlo. Asi pomohlo to, že jsem z fotbalové rodiny. Musím pochválit bratra, který mi někdy s tipováním pomáhal. Hodně jsme to probírali.

Takže musel pomoct chlap…

Je to tak. Sama bych to asi nezvládla.

Vy jste dlouho vedla a před posledním kolem jste klesla na druhé místo. Věřila jste před závěrečným kolem, že vyhrajete?

Nevěřila. Obzvlášť poté, co byla některá utkání v posledním kole odložena. Opravdu jsem nevěřila, protože mi to pan Kvasnička (nakonec třetí – pozn. redakce) natřel v předposledním kole. Mám velkou radost.

Co říkáte tomu, že mezi deseti nejlepšími je šest žen?

Dost mě to překvapilo. Nečekala jsem takovou ženskou převahu.

Najde se nějaký tým, který vám při tipovaní vyloženě neseděl?

Tým ani ne. Ale jinak jsou mi bližší okresní soutěže, ty jsou u nás více v povědomí a v Kovanicích se to hodně probírá. Po fotbale jdeme do hospody a tam to probíráme (smích). Sami si tam pořádáme takovou tip ligu. Ale nemáme tak pěkné výhry.

Co uděláte s vyhranými deseti tisíci?

To nevím. Nečekala jsem to, takže jsem o tom ani nepřemýšlela. Ale asi bude pěkný Ježíšek. A taky mám za týden narozeniny, takže se pěkně rozšoupneme (smích).

Teď když jste vyhrála, nepřemýšlíte o tom, že byste si objednala předplatné našeho deníku? Vaše výhra by totiž byla dvojnásobná.

My předplatné máme, ale je to na dědu. Takže jsme vám věrní.