Zaznamenala jste úspěch na mezinárodním turnaji ve Slovinsku. Jaký to byl turnaj z vašeho pohledu?
Pro mě to byl v celku úspěšný turnaj, protože jsem postoupila z kvalifikace a v prvním kole jsem porazila první nasazenou Marc (SLO), ale poté jsem podlehla Konjuh (CRO), která minulý rok byla mistryně Evropy.

Porazila jste nasazenou jedničku. Jak zápas vypadal?
První set jsem vyhrála poměrně hladce 6:3. Ve druhém setu za stavu 1:3 jsem se lehce zranila a nechala jsem si zavolat lékaře, měla jsem problémy s lýtkem. Po ošetření jsem druhý set prohrála 1:6 a vypadalo to, že se vítězství vzdaluje. Ve třetím setu to byl boj, za stavu 1:3 jsem začala bojovat a po vyrovnaných gamech jsem se dopracovala k mečbolu za stavu 5:3. Ten jsem nevyužila a soupeřka vyrovnala na 5:5, ale poslední dva gamy se mi vydařily, a tak jsem zvítězila 7:5.

Ve čtyřhře jste se s kolegyní dostaly do čtvrtfinále, kde jste měly dokonce setbol. Co vám chybělo k tomu, abyste postoupily dál?
Na setbol moje spoluhráčka přebíhala na síti, kde měla míček na raketě a dala asi centimetrový aut. Bylo to o kousek.

Jste odchovankyní poděbradského klubu. Jak na dobu strávenou mezi poděbradskými spoluhráči vzpomínáte?
Pořád jsem ještě poděbradská hráčka. Do Prahy dojíždím jenom dvakrát týdně, takže třikrát v týdnu trénuji doma v Poděbradech, proto na své spoluhráče nemusím jenom vzpomínat, neboť je vídám každý týden.

Nyní ale trénujete na kurtech pražské Sparty. Jaký je rozdíl mezi oběma kluby?
Myslím si, že rozdíl je veliký. V Poděbradech nejsou takové podmínky jako v Praze, protože TK Sparta Praha je nejlepší tréninkové středisko v Česku. Máme nejen kvalitní tenisové tréninky, ale je zajištěna i rehabilitace a kondiční příprava.

Jaké jsou vaše tenisové vzory a proč?
V poslední době se mi líbí Petra Kvitová. Oceňuji, jak se dokáže povzbuzovat a také její obrovskou vůli vítězit.

Čeho byste chtěla v tenise nebo v osobním životě dosáhnout?
Věnuji tenisu zatím všechen volný čas, takže ty cíle postupně narůstají. Kromě turnajů v České republice jsem začala hrát i mezinárodní turnaje ITF do 18 let. Mým nejbližším cílem je umístění okolo třístého místa na juniorském světovém žebříčku ITF. Podávám si přihlášku na poděbradské gymnázium a doufám, že zdárně vystuduji.

Jak vše zvládáte ve spojitosti se školou a cestováním?
S cestováním nemám žádné problémy. Jsem zvyklá cestovat a se školou zatím také ne. Jsem ještě v deváté třídě a mám domluveno, že když dlouho chybím, tak dostanu dostatek času, abych si vše doplnila a doučila.

Jaké jsou vaše největší tenisové úspěchy?
V roce 2008 jsem vyhrála celosvětový turnaj v Paříži. V roce 2010 jsem skončila třetí na mistrovství ČR ve dvouhře i ve čtyřhře. V roce 2011 jsem skončila druhá ve dvouhře i ve čtyřhře na mezinárodním turnaji ETA do 16 let a první ve čtyřhře na ETA ve Slovinsku. A před pár dny jsem se umístila na třetím místě ve čtyřhře ITF 4 do 18 let s mojí spoluhráčkou Majdou Mayerovou.

Co vás čeká v nejbližší době?
V nejbližší době mě čeká turnaj „A“ v dorostu, halové mistrovství republiky a plánuji jet v březnu na ITF 4 na Slovensko.

Vizitka Anny Vrbenské

Narozena: 29. 11. 1996
Bydliště: Poděbrady
Nejoblíbenější sportovec: Petra Kvitová
Oblíbená značka: nike, adidas, prince
Oblíbený film nebo seriál: Let´s dance 2, 3, Stmívání 1, 2, 3, 4
Další záliby: lyžování, plavání
Oblíbená hudba: Rihanna, Avril Lavinge, David Guetta, Pitbull
Cíle: Být na žebříčku světového tenisu.