Třiasedmdesát jednotlivců a čtrnáct tříčlenných družstev zápolilo ve sportovní střelbě v disciplíně vzduchová puška vleže o putovní pohár „Srdce Symfonie Poděbrady". „Celou soutěž provázela dobrá nálada všech sportovců a doprovodu, která přispěla k celkově skvělým výsledkům jak v jednotlivcích, tak v soutěži družstev," uvedl po závodech Vlastimil Smíšek z SSK Bohemia Poděbrady.

Třicet ran vleže vyhrál v kategorii do dvanácti let Lukáš Novotný z SSK DDM Kolín absolutním nástřelem 300 bodů z 300 možných. Na druhém místě skončila s dvoubodovou ztrátou Klára Benová z SSK DELTA Praha. Na třetí místo stačilo Filipu Chlantovi ze stejného klubu 295 bodů. Na 15. respektive 28. místě se umístili reprezentanti DDM Symfonie Poděbrady Lukáš Fandrhonc a Hana Hněvsová.

V kategorii do 14 let nastříleli absolutní nástřel 300 bodů z 300 možných Jan Cestr z SSK Brandýs nad Labem a Daniela Kokošková z Dukly Plzeň. Na třetím místě s jednobodovou ztrátou skončila Sabina Dajčarová nástřelem 299 bodů z SSK Dukla Plzeň. Domácí reprezentanti DDM Symfonie Poděbrady Martin Rys, Michal Navrátil, Zuzana Hliněná a Vít Bodanský se umístili na 10., 16., 26. a 31. místě.

Domácí si počáteční neúspěchy vynahradili v disciplíně dvacet ran s oporou, kde výborným nástřelem 190 bodů obsadil první místo Viktor  Penc a na třetí místo se prostřílel s výsledkem 185 bodů Ondřej Petřík. Ondřej Navrátil a Štěpán Šulik skončili na 6. resp. 9. místě.

Soutěž družstev a putovní pohár „Srdce Symfonie Poděbrady" vyhrálo družstvo Brandýs nad Labem A ve složení Cestr (300 b.), Šimek (299 b.) a Lučan  (298 b.) celkovým nástřelem 897 bodů.

„Pořadatelé za přispění sponzorů a dalších přátel sportovní střelby, připravili soutěž na vysoké organizační a sportovní úrovni, za což všem patří velké poděkování," uvedl Vlastimil Smíšek. „Pro mladé sportovce klání umožnilo poslední prověrku formy před nadcházejícím mistrovstvím republiky mládeže, které se koná v sobotu 5. dubna 2014 v Plzni a všem nominovaným přejeme mnoho sportovních úspěchů," dodal.