Mezi střelci nechyběl ani olympijský vítěz ze Soulu 1988 Miroslav Varga, který i zde potvrdil, že je stále na špičce ve své parádní disciplíně libovolná malorážka 60 ran vleže a zvítězil v prvním dnu nástřelem 594 bodů.

Vleže se v dobré konkurenci neztratil domácí mladík Zdeněk Čadek, který zvítězil v kategorii dorostu v disciplíně sportovní malorážka 60 ran vleže výsledkem 593 bodů.

Druhý střelecký den v třípolohovém standardu kraloval medailista z mistrovství světa, Evropy a držitel kvalifikačního místa na olympijské hry v Pekingu 2008 Václav Haman. Elév mezi mužskou reprezentací střílí za Rapid Plzeň a dosáhl 578 bodů.

Celkové vítězství získal nástřelem LM 60 ran 593 bodů, LM 3x20 ran 573 bodů Michal Martínka z Dukly Plzeň.

A neztratili se ani domácí Poděbraďáci. Dorostenka Marie Jechová střílela velmi dobře a obsadila nástřelem 564 bodů druhé místo ve střelbě ze sportovní malorážky 3x20.

Osobním rekordem 539 bodů v disciplíně sportovní malorážka 60 ran vleže se ve startovním poli neztratil ani mladší dorostenec Tomáš Draboň.

Omluven byl domácí Jan Smíšek, který reprezentoval Český vysokoškolský střelecký sport na Světové univerziádě v Bangkoku 2007. Ačkoli již měl určité mezinárodní zkušenosti, tak dle jeho sdělení byla atmosféra této světové soutěže tak silná, že se s ní vyrovnával jen těžce a nedokázal se prosadit do světové špičky. Svými standardními výkony ale potvrdil dobře nastoupenou cestu k dalšímu sportovnímu růstu.