Poděbrady hrají doma s Kondory

Basketbalisté týmu Karma Basket Poděbrady sehrají duel sedmnáctého kola nejvyšší soutěže na své palubovce. V sobotním střetnutí budou hostit celek libereckých Kondorů. Ti jsou v tabulce s jednadvaceti body na sedmém místě, Poděbrady okupují devátou pozici a na svém kontě mají devatenáct bodů. Sobotní mač bude mít úvodní rozskok v 17.30 hodin. Nymburští košíkáři mají v sedmnáctém kole volno.

Předstihne Nymburk svého soupeře?

Druhá hokejová liga pokračuje i tento týden, ale na programu má pouze jedno kolo. V něm budou hrát borci NED Hockey Nymburk na ledě soupeře. V jednadvacátém kole druhé ligy zavítají Nymburští v sobotu na led týmu Průmstav Develop Rokycany. Utkání začne v 17 hodin. Oba týmy od sebe dělí pouhý jeden bod. Nymburk doposud nasbíral osmadvacet bodů a je ve dvacetičlenném pelotonu čtrnáctý, Rokycany mají o bod víc a jsou dvanácté. V případě výhry tedy může Nymburk svého sobotního soupeře v tabulce předstihnout.

Připíšou si Poděbrady třetí výhru?

Také další střetnutí hokejové krajské soutěže sehrají borci Stadionu Poděbrady na svém ledě na poděbradském zimním stadionu. Ve dvanáctém kole soutěže budou hostit celek rezervy Roudnice nad Labem. Nedělní mač bude mít úvodní buly v 17 hodin. Roudnice je zatím s patnácti body na šesté příčce tabulky, zatímco Poděbrady jsou až na deváté pozici a zatím mají pouhých šest bodů za dvě vítězství.

Junioři se postaví Budějovicím

Juniorští reprezentanti České republiky ve volejbalové nejvyšší soutěži zatím na první vítězství čekají a to mají za sebou už více než polovinu zápasů. V dalším utkání extraligy budou hrát opět na palubovce ve Sportovním centru v Nymburce, kde se v neděli postaví celku s Českých Budějovic. Utkání začne jako tradičně v 15 hodin.

Stolní tenisté si zahrají v Opočnici

V hostinci U českého lva v Opočnici se v sobotu uskuteční osmý ročník stolnětenisového turnaje O putovní pohár obce Opočnice. Zájemci se mohou hlásit na telefonních číslech 739 623 277 (Roman Šanda) nebo 606 364 500 (Hana Šandová), popřípadě na místě v den konání od 8 do 8.30 hodin. Poté začne turnaj. Ten je letos pro neregistrované, ale i pro registrované hráče. Obě kategorie najdou své vítěze a o putovní pohár se utkají navzájem. Obhájcem loňského prvenství je Věroslav Semirád z Městce Králové, který je pro letošní ročník favoritem klání.

Děti si zabruslí s Mikulášem

Krasobruslařský klub Nymburk pořádá v sobotu Setkání s Mikulášem na ledě, které se uskuteční od 15.30 do 17 hodin na zimním stadionu v Nymburce. Pro děti od čtyř do dvanácti let a ostatní příznivce bruslení je připraveno odpoledne plné zábavy, soutěží a hlavně bruslení.