Final Four bude hostit milovická hala Milten

Začátek roku 2013 přinese vrcholnou akci malého fotbalu v České republice v podobě finálového turnaje, tzv. Final Four Mistrovství České republiky. Poté, co byl změněn jeho koncept, kdy ze čtvrtfinálových a semifinálových kvalifikačních skupin, které se konaly v září v Brně, Kopřivnici, Praze a Příbrami, v případě listopadového semifinále již jen v Brně a Praze, vzešlo kvarteto týmů, které se utká o titul „Mistra ČR v malém fotbale." AUDI United Praha, Everlast Příbram, Klasici Jihlava a RKM Brno – to jsou týmy, z nichž jeden stane na stupni nejvyšším. Boje o republikový trůn vypuknou v sobotu  v milovické hale Milten.První semifinále, které bude mít výkop v 10 hodin, proti sobě postaví jihlavské Klasiky a příbramský Everlast. Druhý finalista vzejde z duelu mezi brněnským RKM a pražským AUDI United, zápas začne v 11.30 hodin. Poté již bude následovat souboj o bronzové medaile, konkrétně ve 13.15 hodin. A od 15 hodin se budou moct těšit diváci na samotný vrchol turnaje. Finálový zápas přinese odpověď na otázku, kdo se stane mistrem České republiky v malém fotbale pro rok 2013. Celý turnaj proběhne za přítomnosti kamer České televize, která vytvoří z Final Four hodinový sestřih. Ten poběží na stanici ČT Sport v úterý 22. ledna od 16.55 hodin.

Košíkáři sehrají ještě dvě střetnutí

Ještě dva zápasy musí tento týden sehrát basketbalisté Nymburka. V pátek se v rámci české nejvyšší soutěže střetnou s celkem Pardubic. Utkání se hraje ve městě perníku a utkání bude mít úvodní rozskok v 18 hodin. V neděli pak čeká českého šampiona střetnutí VTB ligy. V něm bude Nymburk hostit celek Triumph Lyubertsy a utkání v nymburském Sportovním centru začne v 15 hodin.

Poděbrady poměří síly s Královým Dvorem

Ještě tři zápasy zbývá sehrát do konce základní části hokejové Krajské ligy. V dalším pokračování soutěže jedou borci klubu HC Poděbrady na led soupeře. V sobotu se představí na zimním stadionu v Hořovicích, kde hraje své domácí zápasy celek Králova Dvora. Sobotní utkání dvacátého kola začne ve 12.30 hodin.

První liga volejbalistů nabízí další zápas

Na začátku roku se opět roztáčí ruleta zápasů první volejbalové ligy mužů. Nymburští borci sehrají v pátek další utkání v 1. lize proti týmu Volejbal Brno B. Hrát se bude v Nymburce ve sportovní hale Základní školy Komenského a utkání začne v 17 hodin. Nymburští volejbalisté hrají proti záloze extraligového družstva. „Tento duel bude vyrovnanou partií mladších hráčů, kteří se snaží prokousávat do extraligy," uvedl předseda nymburského klubu Jindřich Licek. Mírným favoritem je domácí Volleyball Nymburk, který bude potvrzovat svoji pozici, která zajišťuje postup do play off. „Přijďte povzbudit Nymburáky v boji o play off. Postup by byl velkým úspěchem v úvodní sezoně Nymburka v soutěži," řekl Licek.

Utkání bude soubojem sousedů z tabulky

Ve středečním sedmadvacátém kole prohráli druholigoví hokejisté Nymburka na ledě Břeclavi 2:5 a už v neděli si mohou napravit reputaci. Hrají ale opět na soupeřově kluzišti. Mužstvo trenéra Pavla Bičiště zajíždí do Žďáru nad Sázavou. Tento mač začne v 17.30 hodin. Je to souboj sousedů z tabulky a i Žďár v posledním kole prohrál, když doma nestačil na první Hodonín.