Byl jste hodně překvapený z toho, že jste se stal celkovým vítězem mezi jednotlivci?

Překvapený jsem byl hodně, protože jsem o tom vůbec nevěděl. Přijel jsem vlastně na pozvání ředitele Sportovního centra a našeho předsedy svazu a myslel jsem si, že tady budu jenom jako čestný host. Věděl jsem, že jsem nominovaný, ale z vítězství jsem byl teda hodně překvapený.

Kam byste toto ocenění mezi svými úspěchy zařadil?

Nedá se to srovnat s cenami, které mám do této chvíle. Zařadil bych to asi vedle sportovce roku 2008 jako silový trojbojař, kterého jsem dostal od našeho svazu. Cením si toho spíše z toho důvodu, že to někdo ocenil. Je to spíš taková srdeční záležitost.

Silový trojboj není až tak rozšířený sport. Jak vnímáte fakt, že jste vlastně porazil konkurenty z běžnějších sportovních odvětví?

Asi jsem přesvědčil svými výkony. Loni se mi celkem slušně dařilo, takže těmi výkony. Ostatním se asi nevedlo tolik, jako mě (smích).

Čeho všeho jste vlastně v loňském roce dosáhl?

Nejprestižnější soutěží, které jsem se zúčastnil, byly světové hry, což je olympiáda neolympijských sportů, kde jsem skončil na šestém místě. Překonal jsem v podstatě všechny české rekordy, což byl můj cíl. Byl jsem třetí na mistrovství světa a třetí na mistrovství Evropy.

Kdo vás za tuto cenu nejvíc pochválí?

Všichni tady už mi gratulovali a chválili. Takže to budou asi všichni co mě znají a co mi fandí.

Myslíte, že je možné obhájit ocenění nejlepšího sportovce?

Byl bych rád. Mám v plánu taky dotáhnout nějaká ta vítězství do konce. To znamená vyhrát Evropu, vyhrát svět. Třeba se to podaří.

Koho byste volil vy za nejlepšího sportovce?

Vzhledem k tomu, že nejsem místní, tak nemám přehled o nymburských sportovcích. Vůbec bych si netroufl někoho nominovat. Ale sebe bych určitě netipoval (smích).

Jaký je váš následující program, co bude vrcholem letošní sezony a čeho chcete dosáhnout?

V první řadě bych chtěl vyhrát na mistrovství republiky, které se bude konat tady v Nymburce a potom získat vítězství, které mi uteklo loni o vlásek na mistrovství Evropy ve Švédsku. A ještě bych se rád zlepšil o nějaké místěčko na mistrovství světa.