Galavečer, na kterém byly zveřejněny výsledky ankety nejlepších sportovců Nymburska pro rok 2009, se hemžil známými osobnostmi ze světa sportu. V sále Sportovního centra, který 6. sportovní ples pořádal, seděli olympijští vítězové, mistři světa i Evropy.

U jednoho stolu se sešli oštěpaři Jan Železný a Barbora Špotáková, trojskokanka Šárka Kašpárková s trenérem Pogánym, diskařka Věra Cechlová – Pospíšilová a sportovec z dob dřívějších Luděk Bauman. Ti všichni byli přítomni slavnostnímu vyhlášení, které moderoval Petr Martinák.

V kategorii jednotlivců se stal vítězem silový trojbojař Milan Špingl, který za sebou nechal veslaře Ondřeje Vetešníka a rychlostního kanoistu Petra Fuksu. „Bylo to pro mě velké překvapení,“ řekl těsně po vyhlášení vítěz.

Juniorům kraloval rychlostní kanoista Dan Drahokoupil, mezi týmy byl nejúspěšnější výběr nymburských košíkářů do dvaceti let. Udělena byla také zvláštní ocenění za mimořádné výkony.

Rychlostní kanoista Lokomotivy Nymburk Dan Drahokoupil odcházel s dvěma cenami. Kromě nejlepšího juniora se stal také vítězem hlasovací ankety Nymburského deníku, který byl mediálním partnerem akce, O nejoblíbenějšího sportovce Nymburska. „O anketě v deníku jsem věděl a výsledky jsem se dozvěděl z internetu,“ hlesl Drahokoupil.

Kromě vyhlašování výsledků připravilo Sportovní centru v čele s jeho ředitelem Kamilem Kleníkem i bohatý doprovodný program. Na něm vystoupily dvakrát dívky Easy Dance se svým tanečním vystoupením, Miroslava Fialová předvedla ohnivou show a velký aplaus sklidil Jan Střeleček, který předvedl barmanskou show. K tanci i poslechu zahrálo hudební těleso Orchestr Prague Josefa Hlavsy.

Výsledky jednotlivých kategorií

Zvláštní ocenění SC za mimořádné sportovní výkony
Martin Fuksa – rychlostní kanoistika
Pavel Sláma – závody na veslařském trenažeru Masters
Karel Ruso – silový trojboj
Basketbalisté ČEZ Basketball Nymburk

Juniorská kategorie
1. Dan Drahokoupil – rychlostní kanoistika
2. Jakub Špicar – rychlostní kanoistika
3. ŠPK Sadská – basketbal starší dorostenky

Jednotlivci
1. Milan Špingl – silový trojboj
2. Ondřej Vetešník – veslování
3. Petr Fuksa – rychlostní kanoistika
4. Jakub Řehák – plavání

Týmy
1. ČEZ Basketball Nymburk – kategorie U 20
2. Dragons Nymburk – dračí lodě
3. Lokomotiva Nymburk – nohejbal ženy
4. Sokol Stará Lysá – fotbal ženy