Nohejbalisté budou hrát doma

V sedmém kole nohejbalové extraligy hostí borci Spartaku Čelákovice na svých kurtech celek Avia Čakovice. Zápas se uskuteční v sobotu od 15 hodin ve sportovním areálu v Čelákovicích ul. Ve Vrbí. Jako na každém domácím utkání nebude chybět slosování dobrovolného vstupného o hodnotné ceny. Dále je k dispozici ve sportovním areálu občerstvení po celou dobu nohejbalových utkání. Ještě předtím odehraje své střetnutí čelákovická rezerva, která se v dalším kole druhé ligy utká od 10 hodin s týmem Dynamo České Budějovice.

Karatisté se sejdou v Nymburce

Ve sportovní hale ZŠ Komenského se uskuteční v sobotu 10. ročník mezinárodního turnaje v karate všech věkových kategorií Wakizaši cup. Klání, které začne v 9 hodin, pořádá nymburský oddíl Karate – Do Sokol. Na zápasištích se pravidelně představuje na 400 závodníků z mnoha oddílů.

Do Staré Lysé míří Postoloprty

Další tři body by měly v dalším kole druhé ženské ligy získat fotbalistky Staré Lysé. Ty totiž hostí na svém trávníku osmé Postoloprty. Sobotní střetnutí začne v 16.30 hodin. Soupeř starolyských fotbalistek je třetí od konce a na svém bodovém účtu má pouhých deset bodů. To Stará Lysá atakuje příčky nejvyšší. Na druhém místě má třicet devět bodů a na vedoucí Slovan Liberec ztrácí stále jen čtyři body.

Basketbalisté hrají semifinále s Děčínem

Basketbalisté Nymburka postoupili velice snadno do semifinále letošního ročníku Mattoni NBL přes pražský USK, když zvítězili tři nula na zápasy. V boji o finále se střetnou s celkem Děčína, tato série se hraje opět na tři vítězné duely. První z nich je na programu už tuto sobotu a hrát se bude na palubovce Nymburka. Sobotní střetnutí bude mít úvodní rozskok v nymburském Sportovním centru v 16 hodin.

Pískové kurty v Pňově ožijí turnajem

Česká beachvolejbalová elita se sjela do Pňova – Předhradí, kde od čtvrtka do neděle probíhá první díl Poháru Českého volejbalového svazu, turnaje nejvyšší české kategorie. Nejlepší české muže a ženy doplnily kvalitní zahraniční páry. Představí se tu úřadující republikoví šampióni P. Beneš s P. Kubalou, dále například M. Lébl s M. Plačkem nebo J. Dumek s M. Tichým. Dorazí i tři ostřílené mužské dvojice ze Světové série - Španělé Mesa - Lario a Kanaďané Van Huizen – Redmann a mistři Kanady 2010 Reader - Schalk. V ženách budou hrát Háječková s Klapalovou nebo Tobiášová s Novákovou a také tři dvojice ze Slovenska. V pátek je na programu hlavní soutěž žen a kvalifikace mužů, v sobotu vyvrcholí ženský turnaj a muži rozehrají svou hlavní část, v neděli celé klání zakončí finálová část mužů. Zápasy začínají vždy v 10 hodin.

Horská kola budou k viděni v Boleslavi

V sobotu se rozjede druhý ročník závodu horských kol Mladá Boleslav Tour Škoda Auto zařazený do seriálu Kolo pro život. Pro závodníky jsou opět připraveny dvě trasy – hlavní závod na 60 km a Fitness jízda, která měří 25 km. Slavnostní start závodu se uskuteční ve 12 hodin u Zákaznického centra Škoda Auto. Do místa ostrého startu doprovodí závodníky soutěžní speciál Škoda Fabia Super 2000 pilotovaný finským soutěžním jezdcem světového kalibru Juho Hänninenem. V místě startu a cíle na Krásné louce je pro veřejnost připraven bohatý doprovodný program, který odstartuje v 9.50 hodin dětskými závody Junior Trophy.