Čelákovice - Šacung 5:1

Na první pohled snadné vítězství se nerodilo tak jednoznačně, jak ukazuje výsledek. Tři zápasy byly třísetové a z toho dva se šťastným koncem pro domácí.

Čelákovičtí nezačali tento duel šťastně a hned v první dvojce prohráli 1:2. Nově sestavená druhá dvojice Flekač - Kolenský si ve třech setech poradila s Doubravou a Kalasem. V prvním vedli již 6:0 a set dotáhli na 10:4. Po prohraném druhém setu 9:10 se rozhodovalo ve třetím. V něm rozhodující náskok na 8:6 zajistil vyjetou patu hostů Kolenský a také hned ukončil. Na 10:6 pak dodal potřebný bod domácím Doubrava nepřesným servisem.

V první trojce v sestavě Kilík, Holas, Kolenský úřadoval domácí Kilík, který svými dělovkami nedal soupeřově trojce šanci a po celkem jednoznačných setech dvakrát 10:6 strhl vedení 2:1 na domácí stranu. O zvýšení stavu na 3:1 se postarala druhá trojice Ftáčník, Spilka, Šafr. Po jednoznačném prvním setu 10:2 se soupeř trochu zmátořil v druhém až do stavu 5:5, pak tomu udělal přítrž Ftáčník, který svými klepáky určil stav na 10:6.

V napínavém dalším utkání singlu nastoupil proti Kolenskému Doubrava, který s Michalem vydržel tři sety. V prvním měl ještě sílu a vyhrál 9:10, v druhém to vypadalo na ručník a prohrál 10:3. Ve třetím musel Kolenský zabrat, aby z průběžné prohry 7:8 otočil na 10:8. Poslední pátý bod přidala Kilíkova formace, která ve dvou setech přehrála Kalase, Valtra a Sehriga po setech 10:5 a 10:8.

„Po prohrané první dvojce jsem věřil v obrat, což se také potvrdilo. Rozhodující zápas bych asi viděl v naší výhře v singlu, který Michal zvládl na jedničku. Doufám, že v odvetě budeme stejně úspěšní,“ řekl po zápase kapitán Čelákovic Martin Flekač.

Sled zápasů: 0:1, 5:1. Spartak Čelákovice: Spilka, Flekač, Kilík, Kolenský, J. Kaděra, Ftáčník, Holas, Šafr. Diváci: 200.