Hned z kraje volné jízdy si Mrázkovi připsali srážku za dvojnásobný pád. Daniel Mrázek při obtížné zvedačce neudržel v závěru partnerku, zakopl a oba skončili na ledě. „Samozřejmě jsme hodně naštvaní, strašně nás to mrzí. Vůbec nejsme spokojení s tím, co jsme zajeli,“ neskrýval bezprostředně po jízdě zklamání Daniel Mrázek.

Zbytek jízdy už byl ze strany šestnáctileté Kateřiny a devatenáctiletého Daniela bezchybný. Za volnou jízdu si Mrázkovi vyjeli 97,46 bodu, za svým osobním rekordem zaostali o 7,97 bodu. Třetí volná jízda znamenala i konečnou třetí pozici. „Budeme teď pracovat na tom, abychom se prostřednictvím tady toho závodu zlepšili, vzali si z toho třeba ponaučení a přetvořili to v něco dobrého,“ uzavírá Mrázek. Celkově si Češi, pro které je letošní sezona teprve třetí společnou, vyjeli 161,54 bodu, na stříbro ztratili 0,99 bodu. Na vítězné Kanaďany Nadiiu Bashynskou a Petera Beaumont jim scházelo necelých šest bodů.

Kateřina Mrázková a Daniel Mrázek jsou teprve druhými českými medailisty z juniorské Grand Prix. V letech 2015 a 2016 vybojovala stříbro sportovní dvojice Anna Dušková a Martin Bidař.

(Tisková zpráva))