Týmy šipkařů mají velice často zajímavé nebo úsměvné názvy. Tak třeba Heřmánkový čajíček, Šviháci lázeňští, Plechovky, Hadi, No Stress. A takhle bychom mohli pokračovat do nekonečna. Jen ve středočeském kraji je něco kolem 250 týmů, o hráčích ani nemluvě. Už dávno to není jen hospodská zábava, ale sport, co se neustále rozrůstá o nové hráče a týmy. Šipky se hrají od malých hospůdek přes šipkařské kluby ve větších městech až po evropská kolbiště turnajů nejvyšší úrovně. Kluby jsou u nás dokonce sdruženy v několika asociacích.

Wanted DC Všechlapy. To je název týmu, který hraje mezi extraligovými celky. Je tak nejvýše postaveným klubem na okrese. Přestože se jedná o druhou nejvýznamnější soutěž, sehnat peníze na chod klubu je nadlidský úkol. „Sponzoři se těžko shání a momentálně žádné nemáme. Minulý ročník nás zasponzorovala obec Všechlapy. Jinak si musíme platit úplně všechno sami, ať je to roční licence za hráče, přihlášení klubu a hracího místa, doprava na vzdálené zápasy či peníze do hracího automatu,“ uvedl předseda všechlapského klubu Milan Veselý, který hraje již šestým rokem.

Momentálně se týmu tolik nedaří. V polovině soutěže je na posledním místě. Ale není potřeba věšet hlavu. Družstvo táhne Jiří Strych, který patří mezi vůbec nejlepší hráče celé extraligy. „Jirka zcela vyniká nad námi i nad ostatními hráči z naší nebo jiné soutěže. Je schopný přijít na zápas a říci, že se obává že mu to dnes nepůjde, protože tři týdny nedržel šipky. Poté bez rozhazování nastoupit do zápasu a začít na tři šipky nejvyšším možným hodem 180 a zavřít na páté kolo. Je vynikající a zároveň nejskromnější hráč. Jsem rád, že ho máme v týmu,“ chválí spoluhráče předseda klubu. „Ale jsme tým a jsme tak silní, jako ten nejslabší z nás, i když Jirka vyhraje všechny své zápasy a kolikrát podpoří týmové dvouhry, tak sám na celkovou výhru nestačí,“ řekl Veselý.

Všechlapský tým šipkařů postoupil třikrát za čtyři sezony. „V dnešní počtu a vyrovnanosti týmu je to veliký úspěch. Pro mě osobně byl největší úspěch postup do první ligy a v témže roce i mistrovství republiky, kde jsme jako zástupci středočeského kraje porazili i nejlepší z nejlepších z cele české republiky. Extraliga je nad rámec očekávání,“ dodal šéf všechlapského klubu Milan Veselý.