Jediným zástupcem Nymburska mezi vybranými závodníky na Mistrovství České republiky v atletice kategorie juniorů a dorostenců v Táboře byl Jan Šindelář, závodící v kategorii dorostenců. Šindelář se zaměřuje na běh na 400 metrů, v tomto roce ale překonal několik osobních rekordů i na kratších tratích (100 metrů 11,2 s; 200 metrů 23,16 s, což je oddílový rekord kategorie dorostenců).

Na své hlavní trati 400 metrů se postupně zlepšoval. Před samotným mistrovstvím na 50,89 s, čímž překonal i seniorský rekord SKP Nymburk.

Byl tak vybrán pátým nejlepším časem v ČR. V sobotním rozběhu potvrdil svoji vzrůstající formu vylepšením osobního rekordu na 50,71 s, což byl nakonec třetí nejlepší čas v rozbězích. V neděli se očekával urputný boj o medaile, do nějž chtěl promluvit i zástupce nymburské atletiky.

„Honza byl v neděli správně vyhecován a odhodlán dát všechny síly do finálového souboje osmi nejlepších čtvrkařů ČR,“ prozradil jeho trenér Jaroslav Čejka.

Výborným výkonem 50,43 s se nakonec umístil na nepopulárním 4. místě. Za bronzovou medailí přitom zaostal pouze o malinký krůček – a sice 0,11 sekundy! „Honza má chuť do dalšího tréninku, v sedmnácti letech proká­zal výbornou výkonnost a předpoklad pro další zlepšování,“ chválil svého svěřence Čejka.