Mezi ženami se představila ve sloučené kategorii 52 – 60 kg Kateřina Hyblerová. Vytvořila si tři osobní rekordy a skončila na třetí příčce. V kategorii do 67,5 kg vystoupil Karel Ruso. Pokoušel se o nový český rekord, který mu těsně unikl. Ale i tak získal pro Nymburk první zlatou medaili.

V odpolední části se v kategorii do 100 kg představil Jaromír Sršeň, když svým vystoupením překonal své osobní rekordy, splnil mistrovskou třídu a bral stříbrnou medaili. Dalším byl František Stříska, který díky svému povedenému dřepu skončil na výborném šestém místě. V kategorii do 110 kg zvítězil s náskokem 22,5 kg Zbyněk Krejča. Překvapil Tomáš Břinčil. Překonal své osobní rekordy a vyšplhal se až na čtvrtou příčku. Honza Pinc nezvládl základní pokus ve dřepu, a tudíž soutěž nedokončil. Útěchou mu může být stříbro za benchpres.

V kategorii do 125 kg se to pěkně mlelo. Josef Drahota skončil na druhém místě s velmi solidním výkonem. Dalším velkým překvapením byl Martin Urban. Osobním rekordem ve dřepu 307,5 kg a 320 kg v mrtvém tahu si vybojoval bronzovou medaili.

V supru suverénně zvítězil Milan Špingl. Pokoušel se i o zdolání českého rekordu ve dřepu, ale to mu jen o kousek nevyšlo.


Na závěr šampionátu se konalo vyhlášení nejlepších trojbojařů za rok 2008. Nejúspěšnější ženou se stala Hana Takačová, mužem Milan Špingl a v kategorii masters Karel Ruso, všichni ze Sokola Nymburk. Nejúspěšnějším oddílem byl zvolen Sokol Nymburk. Na nadcházející ME ve Finsku byl nominován Karel Ruso a Milan Špingl.