Ruso je mistrem světa

OSTRAVA - Silový trojbojař Karel Ruso vybojoval na světovém šampionátu masters, který se konal v Ostravě, celkové druhé místo. V mrtvém tahu se stal mistrem světa!

14.10.2007

Na stupních vítězů se v kategorii do 67,5 kg sešli druhý Karel Ruso, první Darren Matsumoto (USA) a třetí Jan Roytvand (NOR). Úplně vlevo je předseda českého svazu silového trojboje Miroslav Vacek. Na opačné straně fotografie je delegát IPF Gaston Parage.Foto: Foto: Lukáš Doubek

Stříbrnou medaili přivezl Karel Ruso ze světového šampionátu masters v Ostravě.

Ruso startoval v kategorii do 67,5 kg. Na šampionátu se udělovaly medaile i za jednotlivé disciplíny, a tak už ve dřepu získal Ruso stříbrnou medaili. V benči, který je jeho slabší disciplínou, byl pátý, ale vše dohnal v mrtvém tahu. Tam díky 240 kg vybojoval zlatou medaili. Celkově tak skončil s 600 kg na druhém místě za prvním Američanem Darrenem Matsumotem. Třetí byl Jan Roytvand z Norska. „Je to něco úžasného. Mistrem světa se člověk nestane každý den,“ řekl čerstvý mistr světa Karel Ruso. „Na šampionátu se mi všechno povedlo. To, co jsem zvedl, se mi nepovedlo zvednout už několik let,“ dodal sportovec.

Na šampionátu ještě zazářil další Čech Petr Theuser z Ústí nad Labem, který se stal v silně obsazené kategorii do 100 kg mistrem světa. Zároveň Theuser vybojoval zlatou medaili ve dřepu.

„Šampionát v Ostravě – Vítkovicích byl nejpočetněji obsazeným šampionátem v jeho historii. Řekl bych, že měl výbornou úroveň,“ řekl svazový šéf Miroslav Vacek.

14.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

U Trojského zámku v Praze se 2. prosince odpoledne zřítila do Vltavy betonová lávka pro pěší. Podle informací záchranářů se při pádu zranili čtyři lidé. Snímek je ze 3. prosince.
18

Stav třetiny středočeských mostů volá po opravě

Miroslav Liba, předseda středočeského krajského fotbalového svazu.

Liba o svém zvolení do vedení asociace: Je to i úspěch středočeského fotbalu

Meteorický roj Geminid je nyní k vidění na obloze. I na Benešovsku

Střední Čechy – Meteorických rojů je během roku několik desítek. To ale neznamená, že je vidíme jen jediný den. Roje bývají aktivní asi 14 dní. Proto i nyní mohou milovníci astronomie vidět na obloze meteory, a to až do 17. prosince, díky meteorickému roji Geminid.