Kolik dětí sdružuje váš krasobruslařský oddíl a jak je složité shánět malé děti do klubu?

VH: Náš klub momentálně sdružuje jedenáct bruslících členů, bohužel je to velice složité shánět nové členy. Z velké části narážíme na problém u rodičů, ať už kvůli financím nebo nehodlají kvůli svým dětem obětovat tolik času, který krasobruslení zabere. Jde hlavně o ranní vstávání, které k tomuto krásnému sportu patří. Děláme pro děti školičku bruslení, kterou projde na sto padesát dětí. Snažíme se tam oslovit rodiče, ale bohužel nemají zájem vstoupit do našeho klubu. 
DM: V Krasobruslařském klubu Poděbrady je zaregistrováno dvacet šest sportovkyň ve věku od pěti do devatenácti let. Všechny krasobruslařky prošly kurzy Školičky bruslení. Po získání základních dovedností spolu s chutí se dále zdokonalovat vstoupily do klubu. O Školičku bruslení je velký zájem, je z čeho vybírat. Samozřejmě s ohledem na motivaci dítěte a časové i finanční možnosti rodičů. 

Kolika závodů ročně se zúčastníte a kolik to vše stojí z pohledu oddílu i rodičů dětí?

VH: Záleží na každém rodiči, kolik chce do sezony investovat. Zpravidla to bývá šest až deset závodů za sezonu. Oddíl stojí každý start dítěte minimálně 400 Kč za jeden závod, v této sezoně se snaží klub vypomáhat a platí startovné za rodiče. V minulých sezonách si startovné platili rodiče sami. Rodiče si platí vše ostatní – šaty, dopravu, trenéra. Na závody se jezdí i přes celou republiku a na některé i do zahraničí. Na jedno dítě jsou náklady na sezonu pro rodiče zhruba padesát tisíc korun. 
DM: Klubovým slečnám začíná závodní sezona v říjnu. Intenzivní příprava probíhá od srpna. Krasobruslařky absolvují týdenní soustředění v Poděbradech a studují nové volné jízdy. Na závody vyjíždějí o víkendech jednou až třikrát měsíčně, zvládnou až osm závodů. Na soutěž jedou s rodiči, ti hradí dopravu, startovné (400 Kč/závod), a práci trenéra. Dále slečnám pořizují brusle, kostým a doplňky. Broušení bruslí je nutné minimálně dvakrát za sezonu, to je 300 Kč. Za brusičem dojíždíme do Náchoda, je nutné přičíst náklady na dopravu.

Vy také pořádáte závody. Jak je to náročné z pohledu organizace a financování?

VH: Ano, náš klub pořádá každoročně závod Nymburská Stuha, v neděli 21. ledna 2018 pořádáme už třicátý ročník. Na tento závod k nám jezdí kolem 180 dětí z celé republiky. Z pohledu organizace je to velice náročné, jelikož nemáme dostatek rodičů, kteří by nám s organizací pomohli. Každý startující si odnese z našeho závodu věcný dárek. Na zakoupení těchto darů se snažíme sehnat sponzory, aby nám finančně vypomohli. Naším hlavním sponzorem je město Nymburk, které nám velkou měrou pomáhá i během celé sezony a zaslouží si naše poděkování.
DM: Každý rok v lednu pořádáme závod Poděbradské ledové srdce. Závod připravujeme již od začátku sezony. Velmi těžko se hledá volný termín s ohledem na podobné soutěže v okolí a plán hokejistů. Je nutné vybrat hlavní rozhodčí a pracovníky výsledkového servisu. Je potřeba zadat výrobu medailí, stužek, diplomů, oslovit partnery a sponzory závodu a připravit dárky pro soutěžící. Naší specialitou jsou dárky pro nepopulární čtvrté a poslední místo. Na přípravách a realizaci závodního dne pracuje celý klub – trenéři, děti, rodiče i prarodiče. Společným úsilím se nám podařilo vytvořit závod plný příjemných zážitků a neblednoucích vzpomínek.