Sklízíte velké úspěchy, hájíte barvy české reprezentace. Co víc si přát…
Šafránek: Pro mě je velká čest mít na hrudi český národní znak a hájit české barvy a ještě být kapitánem! Jen bych si ještě moc přál udělat medaili se svým týmem na paralympiádě!
Raul: Jsem pyšný, že mohu být ve výběru české reprezentace ve sledge hokej. Co víc si přát? Asi uspět na paralympiádě v Jižní Koreji. 

Měl jste třeba někdy chuť se sledge hokejem praštit? 
Šafránek: Už jednou jsem chtěl skončit se sledge hokejem ze zdravotních důvodů. Ale i přes zdravotní komplikace, které mě stále provázejí, tak bojuji a chci hrát dál. Děkuji i za to hlavně rodině, kde mám obrovskou podporu! Ale už je asi pro mě paralympiáda v Pchjongčchangu ta poslední.
Raul: Nikdy jsem tyto nápady neměl, i když jsou chvíle, kdy je velmi těžké skloubit tréninky, repre soustředění a turnaje v zahraničí s prací, vždy mé odhodlání ale zvítězí a hraju dál. Často se vracím z hokeje a zbývá jen pár hodin, než jdu do práce, ale snažím se, aby můj koníček, který mi dodává sílu bojovat s protézou, nenarušoval mé povinnosti v zaměstnání. Moje rodina, manželka a děti, vědí, že sledge hokej mě baví, proto mi jsou oporou, a když mohou, všude mě doprovází. 

Co vás čeká v nejbližší době? Jaký je váš sportovní plán? 
Šafránek: Momentálně jsme vyhráli kvalifikaci na paralympiádu ve švédském Ostersundu, a tak jsme si zajistili postup z prvního místa. Jinak teď se převážně soustředím na ligu se Zlínem, kde jsme momentálně po šesti kolech neporaženi a vedeme tabulku. A s reprezentací nás čeká v lednu turnaj v japonském Naganu, slaví tam dvacet let od olympiády. A pak začátkem března odlet do Pchjongčchangu na paralympiádu, kde se budeme rvát o nejlepší umístění!
Raul: V nejbližší době se snažím se svými spoluhráči ve Spartě sledge hokej Praha o co nejlepší výsledek v české sledge hokejové lize. Na repre úrovni nás čeká příprava na paralympiádu v Koreji. Můj sportovní plán je úspěch jak na ligové i na repre úrovni a přemýšlet, co mi mé tělo ještě dovolí. Přece jenom věk prostě letí (smích).