V Mostě se uskutečnilo historicky první Mistrovství České republiky 2022 v kolečkovém krasobruslení. Zúčastnili se krasobruslařky a jeden krasobruslař celkem ze čtyř klubů České republiky, kategorie byly rozděleny na krasobruslení na rollerových bruslích a krasobruslení na inlinových bruslích.

MČR pořádal Český svaz kolečkového krasobruslení pod vedením předsedkyně Karolíny Soukupové, která je zároveň i předsedkyní a trenérkou Artistic skating club Roller (ASCR). Organizací byl pověřen klub Krasokolečkování Most.

Sadský klub ASCR pod vedením Karolíny Soukupové se zabývá hlavně rollerovým krasobruslením. Krasobruslařky z ASCR soutěžily jak v sólové disciplíně, tak v disciplíně zvané quartet. Nominaci na MČR 2022 získalo za ASCR 7 krasobruslařek + quartet.

Do dějin kolečkového krasobruslení se tímto mistrovstvím zapsala jako první Mistryně České republiky v kategorii Nováčci Nella Macháčková. Vicemistryní se stala Kateřina Košvancová, druhou vicemistryní Andrea Baštová. V kategorii Pupil se stala vicemistryní ČR Karolína Borecká.

V kategorii quartet získaly zlato též slečny z ASCR Karolína Borecká, Andrea Baštová, Kateřina Košvancová, Lucie Skokanová (náhradnice Nella Macháčková).

„Byly to dva roky opravdu nelehké urputné průkopnické práce, ale stálo to za to,“ řekla Karolína Soukupová, která se svým klubem právě slaví druhé narozeniny.

ASCR se může pochlubit ještě jedním skutečně velikým úspěchem a tím je letošní nominace na Sportovce roku Středočeského kraje. Dle slov trenérky a předsedkyně klubu Soukupové je to splněný sen každého trenéra a na tuto nominaci je neskonale pyšná.

Štěpán Jareš
Kanonýr Deníku Štěpán Jareš: Byl jsem jako Kužel – pět sezon, dva góly

Pro tuto sezonu ASCR ukončil své závodní aktivity, nyní ho čeká pod vedením druhé trenérky Andrey Soukupové a tanečnice Elly Liškové už jen exhibiční vystoupení 11. června 2022 na SCHOOL FOOD FESTU na poděbradské kolonádě (cca od 15hod.). „Tímto všechny srdečně zveme na společně strávené odpoledne,“ přidala trenérka.

V červenci si dopřejí sadské krasobruslařky volnější tréninkový režim, poté se již od srpna pustí do další sezony plánovaným soustředěním. Vzhledem k tomu, že klub stále marně hledá zázemí pro vhodný trénink (velký prostor s betonovým nebo dřevěným povrchem), místo soustředění je stále ještě v neznámu.

„Závěrem sezony bych chtěla poděkovat své dceři Andree Soukupové, která v klubu odvádí velice dobrou trenérskou práci se začátečníky, své asistentce Olze Borecké, klubovému fotografovi Lubošovi Boreckému za překrásné fotografie a především všem rodičům klubových dětí, bez kterých by toto všechno nebylo,“ dodala Soukupová.

Pro příznivce kolečkového bruslení klub pořádá příměstské tábory pro děti od 6 let v Poříčanech či Kolíně, kam je stále ještě možnost přihlášení.

Od září pak budou opět probíhat kurzy kolečkového bruslení pro začátečníky i pokročilé v Poříčanech a Nymburce, kam je též možnost přihlášení.