Okresní přebor 1. třídy znovu vyhrálo družstvo TJ Sadská D. Tentokrát však byla cesta k prvenství těžší než v loňské sezoně a tým musel překonat několik kritických momentů,“ uvedl Milan Vydra, člen družstva.

Od úvodního kola zaujal sadský celek vedoucí postavení v tabulce, jenže už po druhém zápase si zlomil nohu právě nejzkušenější hráč Vydra a tím byla postupovým ambicím zasazena těžká rána. Na jeho místo byla do sestavy zařazena jeho dcera L. Vydrová, působící v oddíle na střídavý start z TTC Elizza Praha a svými vynikajícími výkony zachránila tým od propadu v tabulce. Jedinou ztrátou byla remíza se silnými Pečkami, ale v témže kole prohrál i největší konkurent Loko Nymburk B, takže družstvo stále drželo první příčku a vzhlíželo k vzájemnému zápasu s nymburskými borci. Do něho nečekaně zasáhl rychle uzdravený Vydra a přispěl k cenné výhře.

V odvetné části již nymburský celek ztrácel zbytečně body a boje o přední umístění odpadly. Nenápadně však útočil ze zadních pozic další silný tým Městec Králové. Ten bez svého nejlepšího hráče prohrál úvodních pět kol, ale po jeho návratu naopak nepoznal porážku a stále stoupal tabulkou. Ve vzájemném duelu přehrál i Sadskou D, která nastupovala pro změnu bez M. Fedačky, zotavujícího se po drobném operačním zákroku. Takže do hry musela opět L. Vydrová a znovu podržela družstvo ve vypjatých zápasech s týmy z horní části tabulky. Tím se podařilo uhájit šestibodový náskok před Městcem Králové, který znamenal jistotu prvenství ještě před předčasným ukončením soutěže.

Družstvo přivedl k opakovanému triumfu kapitán D. Trejdl, jenž zajišťoval stabilní bodový polštář v každém zápase a byl jistotou po celou sezonu. Další hráči nastupovali také v krajské soutěži a na výkonnosti to bylo znát. P. Počarovský se v průběhu sezony rozehrál k výborným výkonům a ačkoli jeho předsevzetí bylo hrát méně, nakonec vzhledem ke zdravotním potížím dalších hráčů byl stále k dispozici.

Nejlepším hráčem podle individuální úspěšnosti byl M. Fedačka, těsně za ním se umístil M. Vydra. Oba hráči spolu vytvořili vynikající čtyřhru a připsali si pouze jednu porážku. A když část sezony vynechal zraněný M. Vydra, jeho místo zaujala deblová specialistka na hraní s leváky L. Vydrová a prakticky zachránila svými nečekaně kvalitními výkony sezonu. Menší počet zápasů odehráli i J. Wagner mladší a I. Spilková.

V nejvyšší okresní soutěži také startoval nováček soutěže TJ Sadská E a dlouho překvapivě atakoval medailová umístění. Jeho výsledky však byly příliš závisle na bodovém přísunu dvou vůbec nejlepších hráčů soutěže. J. Vojáček a O. Žežule shodně v celé sezoně prohráli pouze jednou. Takže když vypadl ze studijních důvodů mladík O. Žežule, zbývající trio L. Neubauer, P. Jaderný a J. Hendrych tuto ztrátu nedokázalo nahradit. Konečné páté místo a splnění cíle zachránit soutěž je však hodnoceno jako velký úspěch.