Na možná nejtěžším šampionátu posledního desetiletí sužovaly hráče i další účastníky tropické teploty i zmatky řídícího orgánu v organizaci. O to je výsledek zlaté sestavy Jiřího Doubravy, Jiřího Holuba a střídajícího Petra Stejskala cennější.

 V základní skupině Benešovští sice všechno vyhráli, ale měli výkyvy. „Třeba se Zručí jsme prohrávali ve třetím setu už 7:9. Těžký zápas byl i proti domácí sestavě Mrákava, Pelikán. Výhra nad nimi nás posunula do čtvrtfinále z první pozice," připomněl Jiří Doubrava.

 Ve čtvrtfinále Šacung narazil na Český Brod, který vzdoroval tři sety. „V semifinále jsme se obávali další domácí sestavy, Kopa a Müllera. Alespoň pro mě jsou nejnepříjemnějším soupeřem. Jenže zápas se vyvíjel úplně jinak. Hned první set byl parádní, vycházela nám obrana i útok, zatímco soupeř několikrát zkazil."

Pohodu si pak Benešovští přenesli také do druhého setu a výhru si pohlídali. „Byl to nejsnadnější zápas dne," dodal Doubrava s tím, že ve finále proti Vankemu s Babkou to už tak snadné nebylo. „Babka hrál neomylně a Vanke to výborně připravoval. Měnili jsme rytmus hry, snažili jsme se nespadnout do nějakého stereotypu. Hodně také ovlivnila pozdní hodina, protože slunce už bylo nízko a na jedné straně kurtu svítilo nepříjemně do očí. První set jsme na lepší straně vyhráli, druhý na horší prohráli. Ve třetím setu měl soupeř volbu, ale zvolil si příjem podání a my pochopitelně lepší stranu. Třikrát jsme chytili jejich útok a vyhráli. Vyšlo nám i taktické střídání. Jsem rád, že se nám dnes podařilo odčinit zpackané finále před čtyřmi roky, kde jsem zavraždil dva mečboly," zhodnotil úspěšný den Jiří Doubrava.

Do čtvrtfinále pronikly ještě další dvě středočeské formace. Céčko Šacungu s Flaksem a Kadeřábkem však zastavil pozdější finalista z Karlových Varů.„Ve skupině se nám dařilo parádně, až na zápas s třetí dvojkou Karlových Varů a šli jsme nahoru z prvního místa. Tam nás čekala první karlovarská sestava Babky a Vankeho. V tomto zápase podali neskutečný výkon. Ani naše předchozí výkony by na ně nestačily. Nevyšly nám začátky setů a pak už jsme jen dotahovali. Možná tam roli sehrál i náš respekt," přiznal Lukáš Flaks.

Před branami semifinále zůstala i dvojice Spilka, Kolenský z Čelákovic. Jejím katem se stali slovenští reprezentanti Brutovský s Perunem, hrající v barvách Vsetína. „V prvním zápase proti céčku Šacungu jsme o jediný míč prohráli, další tři zápasy ale už skončily naší výhrou. Díky horšímu vzájemnému zápasu jsme šli ze druhého místa ve skupině a ve čtvrtfinále narazili na Vsetín. V prvním setu to byl bod za bod, ve druhém už se nám nepodařilo proměnit dva útoky a soupeř si to pohlídal. Vyhrát o zápas více, byl bych spokojen. Zklamala mě i organizace, byly tam strašné prodlevy a v extrémním horku bylo těžké se s tím vypořádat," vysvětloval kapitán Čelákovic Martin Spilka.

Konečné pořadí šampionátu:
1. Šacung ČNES Benešov 1947 (Doubrava, Holub, Stejskal)
2. Liapor Witte Karlovy Vary (Vanke, Babka)
3. Sokol SDS Exmost Modřice (Kop, Müller, Rosenberk)
4. Climax Vsetín (Brutovský, Perun)