Hrníčková získala první světový titul už letos v březnu, to bylo také se psy, ale na sněhu. Na Pyrenejském ostrově se soutěžilo na suchu a Pavla vyrazila do boje se svou dvojicí evropských saňových psů Maceškou a Rosinkou, což jsou rodné sestry.

Tyhle krásné psy, kteří v sobě mají vysoké procento ohaře, zapřáhla Hrníčková před kolo a také před terénní koloběžku. Oba závody pak opanovala.

„Je to obrovský úspěch, můj největší v kariéře. Letos se konalo mistrovství obou našich federací, a zatímco u francouzské ICF jsem byla druhá, tady u skandinávské IFSS mám dvě zlata a obrovskou radost,“ neskrývala emoce Pavla Hrníčková.

Dušan Švento pozval kamarády z fotbalu do Salzburgu na Ligu mistrů i prohlídku zdejší sportovní akademie. Zašli i na pivíčko
Pivo, Liga mistrů i proslulá akademie. Švento hostil kamarády v Salzburgu

Tvrdě trénovala, což poznali nejvíc obyvatelé Horního Bezděkova, kde prohání psy se svými vozítky nejvíc. A místních lidí si váží, že jí ještě nikdy nic nevytkli. „Máme hodně psů a hodně trénujeme, hlavně v lesích okolo Bezděkova. Ale ještě jsem se nesetkala s nějakými negativními reakcemi, v tom jsou Bezděkováci výborní,“ je ráda.

Zdroj: Youtube

Při tréninku je zásadní skloubit běh psa a jízdu člověka. Ten musí dát pozor nejen aby na psa nenajel a něco mu neudělal, ale nesmí ho ani předjet, to je pravidlo. Maceška i Rozinka přitom v závodě dokáží běžet až průměrnou rychlostí 37 km/hod. „Tím pádem jsou tam pasáže, kde vyvinou rychlost přes čtyřicet kilometrů v hodině a pak je také nutné ovládat techniku jízdy co nejlépe,“ upozorňuje mistryně světa v bikejoringu a scooteringu, jak se oficiálně její disciplíny jmenují.

Kladno Volejbal cz - Nantes Rezé Métropole Volley 3:2, Osmifinále CEV volleyball Cup, 12. 12. 2023
Orli odletí do Bretaně s těsnou výhrou

Ve španělské Ólveze soutěžili také další Češi. Česká výprava byla výrazně úspěšnější než ostatní země. Pětadvacítka závodníků přivezla do srdce Evropy celkem 19 cenných kovů a ovládla dokonce mezinárodní smíšenou štafetu složenou z běhu, jízdy na kole a koloběžce. Team leader výpravy, Pavlína Suchánková, se pak dočkala od Pavly Hrníčkové největší pochvaly. „Kdybych měla jmenovat nějakou duši, která mi je v mushingu nejbližší, je to právě Pavlína. Pro mne i celý tým toho udělala strašně moc,“ poděkovala na závěr Pavla Hrníčková.