Ten si vytvořil náskok už během dřepu. V něm zvedal evropský rekord 261 kg, čímž získal náskok 25 kg před druhým Janem Roytvandem z Norska. Ten pak v benčpresu zdvihl 140 kg a Ruso jen 110 kg, tudíž ztrácel po dvou disciplínách 5 kg a vše se rozhodlo v mrtvém tahu. Ruso byl po prvních pokusech na druhém místě, ale na druhý pokus Nor zvedl 215 kg a Ruso zvýšil na 230 kg a dostal se tak do vedení. Poté francouzský reprezentant i Nor zvedli třetí pokus na 230 kg a bojovalo se o malé medaile, které se dávají zvlášť za jednotlivé disciplíny, ale zároveň se bojovalo o celkové pořadí. Oba však pokus nezvládli a Ruso získal zlatou medaili za mrtvý tah i z celý trojboj a tím také obhájil evropské zlato z minulého roku. Celkově nazvedal 600 kg (261 kg, 110 kg, 230 kg).

Druhým Nymburákem byl čerstvý veterán Martin Urban. Ten závodil v kategorii do 110 kg. Ve dřepu zvedal 270 kg, v benčpresu pokořil 182,5 kg, ale největší bitva ho čekala v jeho velmi silné disciplíně, v mrtvém tahu. Základ si pojistil 270 kg, což bylo šesté místo, na druhý pokus si nechal naložit 290 kg, ale to technickou chybou nezvládl. Pokud chtěl pomýšlet na nějaký cenný kov, musel zvýšit na 292,5 kg, což se mu podařilo pokořit a tím si vybojoval za tuto disciplínu stříbrnou medaili a celkově nazvedal úctyhodných 745 kg a skončil na pátém místě.

V soutěži národů, i díky vystoupení nymburských borců, skončila Česká republika v konkurenci šestnácti zemí historicky na třetím místě.