„Ještě nedávno jsem v Česku působil ve funkci sportovního metodika a tak mne trenér slovenské reprezentace požádal o pomoc a pozval v době soustředění tamního národního týmu na krátkou instruktáž. Spolupráce pokračovala, i když jsem už od září sportovním metodikem v Praze nebyl,“ začal Krützner, jenž posléze dostal nabídku, aby Slováky zastupoval na zasedání Evropské unie rugby v Paříži. „Přihlásil jsem v Paříži reprezentaci Slovenska do ME v ragby o sedmi hráčích,“ uvedl Krützner.

„Jednal jsem dále se zástupci Developement Manager Michelem Arpaillangem a Douglasem Lenglym o rozvoji ragby na Slovensku. Oba přislíbili pomoc, ale nejprve musíme vypracovat strategický plán rozvoje.“

Nejbližší pomocí bude Slovákům vyslání experta FIRA na stáž trenérů a rozhodčích.

Aby se země mohla zúčastnit kvalifikace na OH, musí splnit několik podmínek, jež jí umožní přijetí do světové federace IRB. „Tato iniciativa, kterou jsem v Paříži prováděl již jako předseda Slovenské rugbyové unie, má však smutný příběh. Všechny uvedené body jsme měli projednat na schůzi v Praze, před zápasem Česko - Hongkong, na nějž se měli přijet podívat členové slovenského výboru. V den konání zápasu se však stala nedaleko Bratislavy dopravní nehoda, při které zahynul motor slovenského ragby Tony Puverle,“ upřesňuje svoji pozici Eduard Krützner bydlící nedaleko Dobřichovic.
„Je to moc smutné nejenom pro jeho nejbližší. Tonymu bylo teprve čtyřicet let a měl tolik elánu, že pro hru se šišatým míčem na Slovensku je jeho smrt citelná ztráta. Chlapci však chtějí v tomto sportu dál pokračovat už kvůli památce Tonyho Puverleho,“ dodává Medák mladší, jak Eduardovi Krütznerovi říkají stejně jako jeho otci čeští ragbisté.

Výzva k ragbistům, kteří nehrají za český reprezentační tým a mají některého z rodičů slovenské národnosti, k posílení reprezentačního týmu Slovenska, oslovila některé hráče z Moravy i Čech.

„To jich ještě celá řada může hrát po celém světě a třeba i ve špičkových týmech. Jen o nich nevíme,“ vidí další posily reprezentace pro začátek mladší Krützner.

Ten vidí svoji roli v čele slovenského ragby jen v dobrých barvách. „Hrajeme nejnižší evropskou soutěž, a tak můžeme čekat jen vzestup. Když se nám podaří oslovit mládež, bude to skvělé. Je dobře, že ragbyové sedmičky byly zařazeny do programu olympijských her a je tu velká šance pro Slováky se zúčastnit kvalifikace,“ má jasno Eduard Krützner mladší, který má v mezinárodních federacích snadnější učinkování, neboť tam je toto jméno díky jeho otci velmi dobře známé.