Na výhře reprezentačního výběru nad výběrem francouzské armády 20:10 se podíleli v Praze i reprezentanti Jan Rohlík a Roman Kodera. „Byla to příprava na zápasy ME, které hrajeme na hřištích soupeřů v Polsku a v Moldavsku. Proto jsem potřeboval všechny hráče z domácí soutěže, s kterými počítám pro tato utkání, “ poznamenal kouč české reprezenantce Martin Kafka, jemuž sportovního manažera v tu dobu dělal hráč Říčan Michal Schlanger.

Jiní mladší reprezentanti Vrba a Šedivý hráli zase v českém týmu mužů do 20 let na ME v Ostravě, kde se domácím borcům dařilo střídavě. Po výhře 30:0 nad Lucemburskem Češi prohráli ve finále se Švýcarskem 19:32 a skončili ve skupině druzí bez možností postupu do dalších bojů v evropském šampionátu dvacetiletých.

RC Říčany – Petrovice 45:7

Bez reprezentantů pak extraligový tým Říčan odehrál v domácím prostředí předehrávaný zápas se staronovým nováčkem extraligy s Petrovicemi.
Pražané byli zdatnými protivníky celou první půli, kterou Říčany vyhrály jen 12:0, ale po změně stran se už převaha Říčan projevila naplno. „Předehrávali jsme toto utkání s Petrovicemi, protože potřebujeme volné termíny pro utkání Středoevropského poháru, do kterého jsme se letos poprvé přihlásili. Navíc jsme reprezentačním trenérům přislíbili, že jim uvolníme reprezentanty, ale nakonec i s ostatními hráči jsme nad extraligovým soupeřem z Prahy vyhráli na položené pětky 7:1,“ poznamenal k výhře předseda klubu RC Říčany David Frydrych.

Středočeši se tak dostali do čela tabulky s plným bodovým ziskem.

V dalším programu je však čeká patrně nejsilnější soupeř soutěže, kterým je Tatra Smíchov. Zápas podzimu se hraje v sobou 12. září od 11 hodin na hřišti pod Strahovem. „Máme Tatře, co vracet,“ říká bojovně říčanský útočník Jan Rohlík s odkazem na květnovou porážku 0:5 z finále Pohár KB v Říčanech.

Body: Felbr 10, Vančura 10, J. Kubálek, Pachman, Procházka, Šambergr, Musil 5 – Stříbrný 5, Kučera 2. Pětky: 7:1. Rozhodčí: Bednařík – Krupka, Oczadlý. Poločas: 12:0.

Další utkání: Dragon Brno - Zlín 83:12 (26:9)

 1. Říčany⋌ 2 2 0 0  91:16  10
2. Brno⋌ 2 1 0 1  99:41   5
3. Smíchov⋌ 1 1 0 0  49:0    5
4. Sparta Praha⋌ 1 1 0 0  36:9    5
5. Slavia Praha⋌ 1 1 0 0  29:16   5
6. Praga Praha⋌ 1 0 0 1  44:23   0
7. Vyškov⋌ 1 0 0 1  23:33   0