Před druhým semifinálovým zápasem, který se hrál v Říčanech, už oba soupeři věděli, že se vítěz utká se smíchovskou Tatrou, která zdolala Pragu 41:24. Středočeši však roli favorita dlouho neuměli číselně vyjádřit. Projít obranou Sparty se jim podařilo až po 20 minutách hry, kdy byla položena první z celkových čtyř pětek Říčan. Když však Pavel Čamrda při jedné rozehrávce nepřihrál na útok a proklouzl otevřenou sparťanskou obranou do brankoviště podruhé, byla převaha Středočechů vidět i na novém světelném ukazateli skóre.
I druhý poločas byl vyrovnaný. Sparta držela domácí před svým brankovištěm v hodně daleké vzdálenosti, ale pak přišly osudné minuty, ve kterých v samostatných únicích se předvedl nejdříve Rohlík a pak Pachman a Říčany vedly 30:3. Tentokrát se moc nevydařil den kopáčovi Pavlovi Čamrdovi, který dva kopy po pětce a tři trestné kopy neproměnil, třebaže nebyly tak daleko od branky a ani ze zvláště ostrého úhlu. Poslední body utkání zaznamenala Sparta, která už hrála oslabena o vyloučeného hrajícího trenéra Zachariáše.
„Měli jsme rychlý útok, dobrou obranu, dařily se nám úniky. Hráli jsme, co umíme,“ řekl říčanský kouč Antonín Brabec, který si posledních deset minut sám zahrál na místě spojky. „Po vyloučení Zachariáše jsme ztratili chuť zvrátit výsledek,“ přiznal Jiří Skall, který je hrajícím asistentem vyloučeného trenéra Sparty.
Body: Čamrda 15, Hemelík, Pachman, Rohlík po 5 – Sulamanidze 5 a Schneider 3. Pětky 4:1. Rozhodčí: Heřman - Breburda, Vítek. Diváků 800.
Finále Poháru Komerční banky Říčany - Tatra Smíchov se hraje v neděli 31. května od 14.00 v Říčanech.