Vozíčkářské ragby je nejdynamičtěji se rozvíjející sport pro hendikepované osoby a je to jediný kolektivní sport s přímým fyzickým zapojením pro lidi s postižením nejen dolních, ale i horních končetin (kvadruplegiky, nebo tetraplegiky).

Aktivity SK Quadru Fit se postupně přesouvaly do Prahy a poté, co se i klub přestěhoval a změnil název na Prague Robots, bylo rozhodnutím valné hromady přejmenováno i občanské sdružení. Stanovy a účel sdružení, tedy rozvoj hry quadrugby v ČR, se nezměnily, a tak zůstal zachován i projekt mezinárodního turnaje Hartmann Rugbymania, který se v letošním roce uskuteční již potřinácté.

Turnaje Rugbymania se pravidelně od roku 2002 účastnilo osm týmů a od roku 2009 se turnaj rozšířil na deset týmů celé Evropy – Německa, Rakouska, Švýcarska, Belgie, Irska, Velké Británie, Holandska a Dánska. Zejména Velká Británie a Německo patří nejen mezi evropskou, ale i světovou špičku quadrugby.

Letos se v Nymburce poprvé představí osm týmů, pět z Evropy a tří české. V Evropě hraje quadrugby šestnáct zemí a České republice paří 13. příčka.

Jako místo konání pro Rugbymanii bylo již po jejím vzniku vybráno sportovní centrum Nymburk, které poskytuje dostatek bezbariérového zázemí pro akci takového rozsahu – více než sto postižených sportovců (na vozíku) a jejich nezbytné doprovody.

Mezinárodní turnaj se odehraje od 25. do 27. listopadu a účastní se osm týmů - z Francie, Německa, výběry z celé Evropy, výběr z Polska a Německa, tým z Velké Británie a domácí Prague Robots, Sitting Eagles a Lions Ostrava.

Klání je od svého vzniku plně závislé na podpoře sponzorů, kteří svou přízní umožňují konání této nanejvýš prestižní sportovní události.

Fakta turnaje

13. ročník
25. – 27. listopadu 2011
Sportovní centrum Nymburk
První hry – pátek 25. 11. 2011 od 16.15 hodin
Finále – neděle 27. 11. 2011 od 14 hodin – centrální hřiště velké haly
150 účastníků ze 7 evropských zemí
Více než 80 postižených sportovců
8 týmů ve dvou skupinách
8 zahraničních rozhodčích
20 stolkových rozhodčích
35 nezbytných doprovodů
20 vzájemných her
3 české týmy

Týmy na Hartmann Rugbymanii

European Giants…(výběr Evropy - Švýcarsko, Belgie, Anglie, Švédsko, Německo)
32 GB.................(Velká Británie)
Les Mousquetaires......(Francie)
Lions Ostrava......................(ČR)
Prague Robots.....................(ČR)
Rugby Rats......(Německo, Polsko)
Sitting Eagles .....................(ČR)
The Rebels................(Německo)