Samozřejmostí kanoistických závodů se účast rychlostních kanoistů Lokomotivy Nymburk, kterých zde startovalo 56, ale i jejich odchovanců, kteří startují v dresech pražské Dukly. „Pro většinu závodníků je to vrchol celoroční přípravy a pro kategorii juniorů nominační závod na MS pro kategorii patnácti až sedmnáctiletých nominační závod na závody Olympijský nadějí. Pro oddíly se zde získávají navíc ještě body do Českého poháru jednotlivců a body do Mistrovství České republiky mládeže,“ uvedl Josef Fuksa, předseda Lokomotivy Nymburk.

Potěšitelné pro oddíl nymburské Lokomotivy byly výsledky. V oddíle se dařilo závodníkům všech věkových kategorií.

Na tomto mistrovství byli nejúspěšnější sportovci kategorie Masters, ve svých věkových kategoriích získali medaile, ale ještě startovali i v mužských kategoriích a i tam získali medaile, za což si zaslouží uznání. „Není se, ale čemu divit. Tréninkovou pílí, kterou směřovali k MS kategorie Masters, které se koná v polské Bydgošti, si před tímto závodem ověřili svou výkonnost, která byla opravdu na vysoké úrovni,“ vyzdvihl výkony „starších“ borců Fuksa.

„Nyní již s napětím očekáváme, jak se našim závodníkům povede na MS Masters, kam odjíždí 11. září – Jiří Kraft, Čestmír Pokorný, Ondřej Petr, Pavel Semecký, Tomáš Hrůza, Radek Soukup. To jsou závodníci, od kterých očekáváme ty nejlepší výsledky,“ přidal šéf Lokomotivy.

Na tomto mistrovství startovali ještě další bývalí nymburští závodníci, kteří startují v dresech Dukly Praha. Jejich výkonnost je opravňovala k tomu, aby po ukončení startů v juniorských kategoriích dále pokračovali ve sportovní činnosti ve vrcholovém středisku Dukly Praha. Zde získali lepší podmínky pro sportovní přípravu. Jedná se o tyto sportovce – Martin Fuksa, Petr Fuksa, Michal Kulich, Lukáš Bacílek, Petr Tettinger a všichni byli na stupních vítězů.

„Závěrem, je nutno poděkovat všem trenérům a funkcionářům za práci, které obětují svůj volný čas pro mládež, která dělá Město Nymburk a potažmo celému Středočeskému kraji, svými výsledky, dozajista radost,“ dodal Fuksa.