V hlavních kategoriích dospělých se poběží dvě tratě. Klasický půlmaraton, tedy poloviční vzdálenost klasického maratonu, což činí něco přes 21 kilometrů. Druhým závodem je pak trať na 10 kilometrů. Všechny závody odstartují v neděli 23. dubna.

Organizátoři označují akci za rodinnou, což znamená především také možnost sportování dětí, případně celých rodin. „Nejmenší sportovci se mohou proběhnout společně s maskotem Rákosníčkem, který jim bude podporou na tratích 100, 200, 400 a 800 metrů,“ řekla Věra Kurková za pořadatele závodu.

Pro nadšence a milovníky pražského maratonu, který se běží o dva týdny později, je Nymburk jako stvořený pro ověření běžecké formy. Příjemnou a rychlou trať vedoucí podél řeky Labe, kde běžce pro zpestření čeká zdolání několika desítek schodů u jednoho ze dvou mostů, není však radno podcenit.

Pro všechny účastníky je připraveno vše, co ke standardním závodům patří. Převlékárna, sociální zázemí, občerstvovací stanice, produktová podpora partnerů závodu v podobě ochutnávek a pitného režimu a samozřejmě v cíli vytoužená medaile. Ti nejrychlejší si odnesou i finanční odměnu. Připraven je také doprovodný program a zajištěno je i občerstvení pro podporovatele běžců a zvídavé návštěvníky.