Praga Praha – RC Říčany 8:40

Na začátku utkání proběhla malá slavnost, při které zástupci obou klubů předali dárky legendě českého ragby Eduardovi Krütznerovi, který den před utkáním oslavil pětasedmdesátiny. Radost jubilantovi však domácí ragbisté, za které bývalý reprezentant a trenér reprezentace hrál a několik let je i trénoval, konečným výsledkem neudělali. Přitom duel tradičních soupeřů neměl ze začátku vůbec jednoznačný průběh.

Praga dokonce vyhrávala 3:0, pak se ještě dostala do hry Filipem Fuchsem jeho premiérovou položenou pětkou (8:10), ale poté už bodovali jen hosté. Ve druhém poločase řádili Michal Schlanger jako kdyby už měl odevzdanou diplomovou práci na České zemědělské univerzitě a středočeský policista Karel Kučera. Oba borci položili po dvou pětkách a nakonec se jich nahromadilo v brankovišti Pragy dokonce sedm. Hodně starostí Pražanům dělal ještě natěšený Martin Pekárek, který se vrátil po zranění do hry v roli kapitána. „Praga byla silným soupeřem, třebaže byla oslabena o za červenou kartu potrestaného Pavla Syrového. Dokázala v kombinované sestavě hodně zlobit. Výsledek se zlomil až po změně stran, kdy se nám podařilo v krátcem časovém rozmezí položit většinu pětek,“ komentoval utkání trenér Říčan Martin Javůrek.

Body: Filip Fuchs 5, Čížek 3 – Kučera 10, Schlanger 10, Lukáš Landsinger 5, Kodera 5, Hynek 5, Vrba 5. Pětky: 1:7. Rozhodčí: Heřman – Bítek, Hautman, hráno bez karet. Poločas: 8:13.

Ostatní výsledky 13. kola: Sparta Praha – Tatra Smíchov 15:22 (3:7), Bystrc Brno – Petrovice Praha 10:15 (10:8), Dragon Brno – Vyškov 7:12 (0:6), Slavia Praha – Zlín 109:0 (71:0). (ps)

 1. Slavia Praha ⋌13 13 0  0  538:133  62
2. Říčany ⋌14 11 0  3  519:164  54
3. Tatra Smíchov⋌ 13 11 0  2  494:117  53
4. Sparta Praha ⋌13  9 0  4  356:191  45
5. Dragon Brno⋌ 14  8 0  6  469:248  41
6. Praga Praha⋌ 13  7 0  5  388:267  35
7. Vyškov⋌ 14  4 0 10  249:460  20
8. Petrovice⋌ 13  3 0 10  108:532  13