Svítězstvím a s nulou ve výsledku vyhráli středočeští ragbisté Říčan nad zálohou Slavie Praha vysoko 76:0 a skočili své působení v základní části Poháru KB. Jedinou tuzemskou ragbyovou akci jara vyhrávají Říčanští nad jakýmkoliv soupeřem všechna utkání ve skupině. Ve čtvrtfinále se utkají doma s Vyškovem.

Slavia Praha B – RC Říčany 0:76

Zápas se divákům líbil, viděli několik pěkných akcí, jež zakončovali vítězové zaslouženými pětkami. Nejvíce tři jich položil Jan Rohlík, ale o úspěch v brankovišti se pokoušel i říčanský trenér Antonín Brabec, který vstoupil do hry až ve druhém poločase. „Pokud budeme vyhrávat, budeme hrát už jen doma,“ má jasno předseda klubu RC Říčany David Frydrych, jehož klub obhajuje loňské prvenství.

Body: Rohlík 15, Nevický 12, Pachman 10, Čamrda 9, Jan Kubálek, Fořt, Roman Kubálek, Pavel Felbr, Schamberger a Hynek po pěti. Pětky: 0:12. Rozhodčí: Vítek. Poločas: 0:36

 1. RC Říčany⋌ 4 4 0 0  279:6    20
 2. Praga Praha⋌ 4 3 0 1  190:109  15
 3. Brno Bystrc⋌ 4 2 0 2  124:164  11
 4. Petrovice ⋌4 1 0 3   75:171   5
 5. Slavia Praha B⋌ 4 0 0 4   35:253   0

Dalším utkání ragbyového týmu Říčan bude čtvrtfinále, v němž hostí na domácí stadionu Josefa Kohouta už tento pátek od 14:00 hodin soupeře z Vyškova, a to už bude jiné kafe. Vyškov je silný a nepříjemný soupeř, v každém případě to nebude procházka růžovou zahradou, jako na Slávii B. V případě úspěchu se Říčany opět doma střetnou s vítězem jiného čtvrtfinále Slavia Praha – Sparta Praha.