Turnaj mužských dvojic provází velký zájem účastníků, o čemž svědčí 32 přihlášených týmů. Vyhlášená kapacita turnaje byla pořadateli stanovena na 24 týmů, v pátek 19. června se tak od 16 hodin odehrají v areálu jezera kvalifikační zápasy, které rozhodnou o konečné startovní listině na sobotní turnaj, který vyvrcholí v neděli semifinálovými a finálovým zápasem.

Pořadatelem turnaje je místní klub Beachvolejbal Poděbrady, který má v turnaji i své zástupce. První členskou dvojici tvoří tým Kamil Urban s Jiřím Martincem, dále poděbradský klub reprezentuje Dominik Grus se svým spoluhráčem Vítem Pohankou.

„Je skvělé, že se nám podařilo uspořádat v Poděbradech turnaj republikového významu. Díky práci, kterou na kurtech jako oddíl odvádíme, se nám podařilo významně pozvednout zájem o tento sport v Poděbradech i okolí. Doufám, že tento trend bude nadále pokračovat a brzy se dočkáme dalšího velkého turnaje," uvedl Jaroslav Votava, ředitel turnaje. „Rádi bychom na turnaj pozvali všechny fanoušky tohoto oblíbeného sportu. K vidění budou zápasy té nejvyšší kvality" dodal.