Navzdory zkušenostním rozdílům, byly všechny zápasy poměrně vyrovnané a o parádně dlouhé výměny rozhodně nebyla nouze.

Semifinálové mače byly středem pozornosti jak pro ostatní hráče, tak i pro návštěvníky Jezera. Ve vysilujícím boji o třetí místo odešel jako vítěz nakonec pár Dominik Grus a Kamila Licková. Finálový zápas měl rozhodnout o nejlepším páru celého turnaje, a tak se také stalo. Souboj mezi manželskými páry Novotných a Chvojkových byl velice vyrovnaný a páry hrály většinu zápasu pouze s jednobodovým vedením. Nakonec však uspěl pár manželů Novotných, který si vytvořil v samém závěru druhého setu dostatečný nátlak na to, aby zápas dotáhl do vítězného konce.

„První tři dvojice si tak odnesly medaile a sladkou odměnu, což znamenalo jen symbolický doplněk k pocitu báječně stráveného dne, s kterým se do svých domovů rozešli všichni účastníci turnaje," řekl Kamil Urban z poděbradského klubu. „Tento turnaj byl pro poděbradský klub pouze první vydařenou zkouškou toho, že v Poděbradech se může hrát dobrý beachvolejbal, a tak se můžeme všichni těšit na sérii turnajů dvojic a trojic, která bude následovat v příští sezoně 2013," připojil Urban.

Konečné pořadí: 1. Martin Novotný, Dagmar Novotná, 2. Tomáš Chvojka, Irena Chvojková, 3. Dominik Grus, Kamila Licková, 4. Pavel Hever, Kateřina Mitrovská.