NYMBURK – BRNO 2:3

V zápase před kamerami televize Sport5 se hrálo o další důležitý bod. Utkání se hrálo před vynikající návštěvou v nádherném bojovném prostředí. Domácí začali utkání velmi dobře a po vyrovnaném boji jak v prvním, tak i ve druhém setu v napínavých koncovkách vyhráli vždy o dva míče. Vedli tudíž 2:0 na sety, ale bylo vidět, že domácí hráči měli i kus štěstí a zápas nebyl zdaleka tak jednoznačný. To se ukázalo v dalším průběhu, kdy domácí „odcházeli" fyzicky a už se jim tolik nedařilo, především v útoku. Toho využilo Brno a vyrovnalo. Pátý rozhodující set vyhráli hosté.

„Hosté vyhráli zaslouženě a dostali se v sérii do vedení 2:1 na zápasy. Tento zápas byl nádherným zážitkem a krásnou napínavou bitvou, bohužel se špatným koncem pro nás," uvedl trenér Nymburka Jindřich Licek.

NYMBURK – BRNO 3:0

Pokračování mělo úplně jiný ráz, jelikož Brno přijelo s nejmladší možnou hráčskou variantou. Tým hostů tvořili především hráči kadetského věku a doplněný o dva starší hráče. Tím se zdála situace pro Nymburk velice příznivá a bylo téměř povinností získat v tomto zápase bod a srovnat stav na 2:2 na zápasy. Od úvodního hvizdu byla znát převaha zkušených hráčů Nymburka, i když nehráli s plným nasazením.

„Brněnští mladíci se snažili, bojovali a rvali se o každý míč a výsledek nebyl nijak jednoznačný. Přesto jsme vyhráli v poklidnějším tempu 3:0 a srovnali stav semifinále," radoval se Licek.

Rozhodnutí semifinále musí padnout až v posledním vzájemném střetnutí v Brně v sobotu 5. března.

„Škoda, že se nepodařilo rozhodnout doma, ale sport tyto dramatické momenty přináší. Stále je stav otevřený a postup do finále by byl obrovským úspěchem nymburského volejbalu," dodal nymburský kormidelník.

Sestřih z celého pátečního dění v hale můžete sledovat na Sport5 ve čtvrtek 3. března od 18.30 hodin.