Nymburk hraje svůj zápas už v pátek

Víkendové zápasy nejvyšší basketbalové soutěže načne střetnutí prvního s druhým. Nymburk hostí ve Sportovním centru tým Nového Jičína. Lídr z Nymburka má na svém kontě jtřiašedesát bodů, o sedm bodů pozadu je Nový Jičín. Ale pozor! Hrát se bude už v pátek a to od 18 hodin. Poděbrady budou hrát u soupeře, když se v sobotu postaví celku Děčína. Utkání začne v 18 hodin. Děčín je v aktuální tabulce s padesáti body na třetí příčce, Poděbrady jsou deváté a mají čtyřicet tři bodů.

Okresní zástupce prověří druhý Žďár

Druhá liga basketbalistů má na programu 21. a 22. kolo. Okresní zástupci – poděbradská Bohemia a rezerva Nymburka – hrají na svých palubovkách. Poděbrady si svůj zápas dvaadvacátého kola předehrají už v pátek, kdy od 19.30 hodin přivítají na své palubovce v hale Bios tým Žďáru nad Sázavou. V sobotu se pak Bohemia postaví mužstvu Tesly Pardubice a toto střetnutí bude mít úvodní rozskok v 16.30 hodin. Nymburská rezerva se v sobotu postaví v hale ZŠ Komenského týmu Žďáru a utkání začne ve 13.30 hodin. V neděli bude hrát Nymburk B proti pardubické Tesle od 11 hodin. Celek Žďáru je v tabulce druhý a doposud nasbíral čtyřiatřicet bodů. Osmé Poděbrady a sedmá Tesla Pardubice mají shodně třicet bodů, Nymburk B je devátý a na svém bodovém účtu má zatím devětadvacet bodů.

V Lipníku startuje sezona v pétangue

V sobotu pořádá PC Sokol Lipník v areálu u fotbalového hřiště turnaj trojic v pétangue Jarní lipnická koule. Prezentace účastníků je do 8.30 hodin, o hodinu později klání začne. Přihlásit se je možno e–mailem na: marie_chludilova@seznam.cz, telefonní číslo: 721 617 595, nebo na: mouchova@deltacar.cz, nebo i na místě v den konání. Zároveň se uskuteční i doprovodný turnaj Josefovy koule B, který odstartuje okolo 14. hodiny. Startovné je v ceně turnaje A a činí 150 Kč na osobu, junioři zaplatí 80 korun. V den konání turnaje proběhnou vepřové hody.

Volejbalisté SKP přivítají lídra

Volejbalový krajský přebor pokračuje o víkendu už šestnáctým dvoukolem. V něm mají šesté Všechlapy volno. Hrát však budou Čelákovice a SKP Nymburk. Třetí Nymburk, který má na svém kontě osmatřicet bodů, přivítá v sobotu ve své hale ve Sportovním centru tým Benešova, který je se čtyřiceti body lídrem soutěže. Utkání začne v 10 hodin. Ve stejnou dobu se pustí do boje Čelákovice, které budou hostit rezervu Dobřichovic. Ta je s třiceti sedmi body čtvrtá, Čelákovice jsou sedmé a mají sedmadvacet bodů.

Milovníky badmintonu čeká turnaj

V tělocvičně zimního stadionu v Nymburce se uskuteční první ročník turnaje v badmintonu deblů. Sobotní klání začne v 8 hodin. Přihlášky lze podat u barmanů pizzerie zimního stadionu. Startovné činí 300 Kč na pár a v ceně je nápoj, gulášek a věcné ceny pro nejlepší.