V sobotu je na programu derby

Nejvyšší soutěž basketbalistů pokračuje o víkendu zápasy devětadvacátého kola. Av sobotuje na programu okresní derby. Domácím týmem bude Karma Basket Poděbrady, který se postaví Nymburku od 17.30 hodin v poděbradské sportovní hale Bios. Poděbrady, které ve středu prohrály na palubovce Prostějova, jsou na osmém místě tabulky a na svém kontě mají pětatřicet bodů. Nymburk je jasným vládcem, když dosud prohrál jen jedinkrát.

Hokejisté vyzvou šestý Klášterec

Mužstvo Klášterce nad Ohří bude dalším soupeřem nymburských druholigových hokejistů. Utkání dvaatřicátého kola soutěže se bude hrát na nymburském zimním stadionu a začne v neděli v 17 hodin. Nymburk je zatím v tabulce na jedenácté pozici a na svém kontě má osmačtyřicet bodů. Klášterec má o čtyři body víc a je šestý.

Poděbrady vyrazí na mač do Dobříše

Také krajská soutěž hokejistů pokračuje o víkendu dalším kolem. Hokejisté Stadionu Poděbrady, kteří v posledním kole prohráli až na samostatné nájezdy s lídrem z Kutné Hory, sehrají své utkání na ledě týmu HOSK Dobříš. Sobotní střetnutí bude mít úvodní buly v 17 hodin. Dobříš je s dvanácti body desátá, Poděbrady jsou sedmé a mají o deset bodů víc.

Síly změří s Popovicemi a Táborem

Liga hokejových juniorů měla týdenní volno a nyní se chystá na svůj finiš. Do konce soutěže zbývá sehrát tři kola. Nymburští mladíci sehrají další střetnutí v pátek na ledě Velkých Popovic, které jsou s dvaceti body deváté, tedy předposlední. Utkání začne v 18.30 hodin. V neděli pak hraje Nymburk doma, když se od 10 hodin postaví celku Tábora. Nymburští jsou s pětačtyřiceti body druzí, Tábor okupuje čtvrtou pozici a má sedmatřicet bodů.

Okresní zástupci zamíří do Prahy

Kromě nejvyšší soutěže košíkářů pokračuje také druhá liga mužů. A v dalším dvoukole budou hrát okresní zástupci na palubovkách soupeřů. V sobotu hraje poděbradská Bohemia od 18 hodin na půdě Sokola Bohnice, nymburská rezerva se postaví rezervě USK Praha a tento mač bude mít úvodní rozskok v 17.15 hodin. V neděli pak hrají Poděbrady na USK od 12.15 a Nymburk B na palubovce Bohnic od 11 hodin. Z této čtveřice jsou na tom nejlépe Bohnice, které jsou čtvrté a mají pětadvacet bodů. Poděbrady jsou s dvaceti čtyřmi body sedmé, nymburská rezerva je o jednu příčku i o jeden bod horší. USK B je poslední a na svém kontě má devatenáct bodů.

Junioři hostí příbramské volejbalisty

Volejbalová extraliga se pomalu blíží ke svému konci. V dalším díle soutěž hostí reprezentační junioři České republiky na palubovce ve Sportovním centru v Nymburce celek VK Příbram. Nedělní zápas začne jako tradičně v 15 hodin.

Všechlapy i Čelákovice jedou ven

Nymbursko/ Volejbalový krajský přebor má před sebou třinácté dvoukolo. V něm bude mít druhý SKP Nymburk volno. Dosud sedmé Čelákovice, jež mají v tabulce jednadvacet bodů, jedou na palubovku posledního Českého Brodu. Ten zatím nasbíral osmnáct bodů. Šesté Všechlapy (22 bodů) se představí na půdě čtvrtých Tuchlovic, které mají jednatřicet bodů. Oba tyto zápasy začnou v sobotu od 10 hodin.