Posuďte sami: Jaroslav Kulhavý, olympijský vítěz. Česká dvojka Jan Škarnitzl. Boleslavské želízko v ohni Václav Ježek, jezdec domácího Ivar CS Author Teamu. K tomu připočtěme i další boleslavské jezdce aspirující na solidní umístění – Jan Strož, František Klouček, Martin Splítek. A k tomu třeba i reprezentant v běhu na lyžích Martin Koukal.

Druhý závod seriálu Kolo pro život nazvaný Mladá Boleslav Tour Škoda Auto startuje v 11.30 hodin, je oproti plánu kratší o dva kilometry – jezdci pojedou 54 kilometrů. Start závodu pořadatelé umístili před Zákaznické centrum Škoda Auto, hned u obchodního Bondy centra. Přihlášeno je zatím sedm stovek závodníků. Hvězdou pelotonu bude bezesporu Jaroslav Kulhavý, olympijský vítěz v závodě na horských kolech. „Jarda potvrdil svoji účast. Mám velkou radost, protože to je pro pořadatele pocta a pro všechny účastníky i motivace," uvedl hlavní organizátor závodů Josef Hladík.

Mezi ženami se spekulovalo o účasti další olympijské vítězky ve veslování Miroslavy Knapkové. Josef Hladík ale její účast nepotvrdil: „Mirka nepřijede, bohužel."

Mladá Boleslav Tour Škoda Auto ale není jen hlavní závod. „Ve 12.30 hodina bude na Krásné louce odstartován kratší závod na 30 kilometrů, tam je přihlášeno zatím dvě stě závodníků," podotkl Josef Hladík. Už krátce po půl desáté budou na Krásné louce odstartovány závody mládežnických kategorií.
Jako předjezdec pojede před prvním závodníkem na motorce několikanásobný účastník Rallye Paříž – Dakar Jan Veselý.

Do jednotlivých závodů je možné se přihlásit ještě půl hodiny před startem příslušné kategorie.