V sobotu 13. června 2020 proběhne již 9. mezinárodní festival běhu (MFB), který poprvé v historii doplní královská atletická disciplína. MarathOn LABE spojí dvě královská města - Kolín a Poděbrady.

Závodníci navíc svou účastí pomohou rodinám dětí s poruchou autistického spektra, středisku respitní péče VOLNO. Start marathonské trati je v 9 hodin a 15 km trati v 10 hodin tentokrát výjimečně na Kmochově ostrově. Maratonci proběhnou lužními lesy, okolo zámku v Poděbradech a po pravém břehu Labe zpět do Kolína. Cílová rovinka tratí je na Kmochově ostrově před amfiteátrem.

„Běžce čeká upravená trailová trať v příjemném prostředí, přípravy letošního ročníku jsme si s letošním jarem opravdu užili,“ říká Leoš Bešťák, předseda pořádajícího spolku.

Speciální závod Dlouhá míle byl preventivně odložen na červen 2021.

Středisko VOLNO vyrobí originální pamětní medaile pro vítěze závodních kategorií.

Naváže Martin Kučera na své vítězné tažení? Budou padat traťové rekordy? Prosadí se domácí borci? Bude se maratonská trať líbit? To jsou otázky, na které nyní neznáme odpovědi! Ale již nyní víme, že každý závodník svou registrací pomůže dobré věci, padesát korun ze startovného je určeno dětem ve Volnu na nákup rehabilitačních pomůcek.

Více informací na www.kolinska14.cz; facebook stránka: „potkameseukolina“. Registrace běžců je online na www.kolinska14.cz.