A jubileum se neoficiálnímu mistrovství střední Evropy vydařilo jak po sportovní, tak organizační stránce dokonale. Elitní osmnáctka se výkonnostně vyrovnává. Poslední zápas turnaje rozhodoval o umístění na prvních třech příčkách. „V celkem čtyřiapadesáti zápasech základních skupin a skupin o celkové umístění bylo k vidění úžasných 364 gólů," uvedl Václav Kratěk z pořadatelského týmu.

Turnaj provázela řada vzestupů a pádů, často emotivně prožívaných. Nejvýraznější propad zaznamenal sympatický Vratislav Müller, který po čtyřech stříbrech v řadě končil tentokrát ve spodních patrech tabulky. Také Petr Skryja, vítěz tří z posledních pěti ročníků, nedosáhl výše než na devátou příčku. Nováček mezi elitou Oldřich Špelda neukázal svůj potenciál a bral sedmnácté místo.

To zástupce vídeňského Footsqua Andreas Balitschech dosáhl svého historického maxima a osmé pořadí náležitě oslavil. Nejlepší další zahraniční účastník Ľudovít Halás ze Slovenska skončil jedenáctý.

A nyní už k medailistům. Jak třetí Jiří Christl, tak druhý Jan Kloubec patří dlouhodobě do užší špičky a jejich umístění na bedně nikoho nepřekvapilo.

To příběh vítěze by vydal na vlastní článek. „Nesmírné úsilí a vůle po vítězství Jana Friče vyzdvihly Josefa Hampla i přes nepříjemné chronické zranění zad do čela výsledkové listiny. A to naprosto zaslouženě, úžasná ofenzivní síla byla podložena kvalitní obranou a Josefovi Pohár vítěze turnaje jednoznačně patří," uvedl Kratěk.