Již neplatí pravidlo, že závodění na lodi je jen letní záležitostí. Z těchto důvodů nechtějí členové posádky Dragonteam Nymburk podcenit   zimní přípravu, aby byli řádně připraveni na sezonu nadcházející.

Zimní příprava je vzhledem k množství členů převážně přípravou individuální, nebo v menších skupinkách. Záleží na časových možnostech každého. Tréninky vyžadují osobitý přístup a přizpůsobení osobního i pracovního života, popř. studijního.

Zimní příprava začala v listopadu, převážně v posilovně, kde se trénuje tzv. hrubá síla a silová vytrvalost.  Pro rozvoj fyzické kondice je nutností běh, a pokud to sněhové podmínky na horách dovolí i běh na lyžích. „K dispozici máme na loděnici kanoistický pádlovací trenažer, který imituje techniku pádlování na kánoi. V přípravném období využíváme plavecký bazén a od letošního roku jsme zařadili speciální posilování flowin," uvedl Veleta.

Letošní zima je relativně přívětivá, proto se borci rozhodli jednou týdně pro trénink na lodi.

V letošní sezoně čeká Dragonteam šest závodů Českého poháru, kde obhajuje celkové vítězství v kategorii OPEN, druhé místo v kategorii MIX a ME klubových posádek.

První letošní závod ČP je na dlouhé tratě a uskuteční se 27. dubna v Nymburce. Je to zároveň Mistrovství ČR na dlouhých tratích (obhajoba loňského prvenství). Sezona Českého poháru vrcholí až 28.-29. září  mistrovstvím ČR v Račicích (obhajoba 3 titulů MČR v kategorii Open).

„Pro náš tým je stěžejní datum 23. – 25. srpen,  kde vyjíždíme na ME klubových posádek do Hamburku," hlásí kormidelník.

Většina členů našeho týmu je vybrána jako základ národní posádky, kde by měli reprezentovat ČR na Mistrovství světa, které se koná 24.-28.7. v maďarském Szegedu.

Pro naše fanoušky a příznivce v termínu 8. června  chystáme opět v nymburském přístavišti oblíbený a tradiční závod pro FUN posádky – Dragonfest.