První závod, který pro ně byl velice úspěšný, se konal v Nymburce. „Dragonfestu jsme se zúčastnili už poněkolikáté, ale letos jsme si vyjeli první místo v ženské posádce na velké lodi. Stříbrnou příčku obsadila posádka ze sportovní gymnastiky Poděbrady v kategorii mix. Pořadatelem těchto závodů byl Dragonteam Nymburk,“ uvedla za poděbradské sportovce Markéta Stiborová.

Druhý závod se konal na Labi v Hradištku. Organizátorem závodu byla ZŠ a MŠ Hradištko ve spolupráci se smalldragonboats. „Zde jsme jeli podruhé. Loni jsme složili jednu dětskou posádku a jednu posádku dospělých. Letos jsme měli zastoupení ve všech kategoriích - mladší žáci, starší žáci a dospělí. Mladší děti obsadily 3. místo, starší děti 2. místo a dospělí místo 4. Děkujeme za tréninky kormidelníkům Martinovi a Šimonovi,“ přidala gymnastka a trenérka Sokola v jedné osobě.

Celou sezonu na lodích završili poděbradští sokolové rozlučkovým závodem v Nymburce, který pořádal Dragonteam Nymburk. „V tomto závodě jsme jeli dlouhou trať na 600 metrů. Všechny předešlé závody byly na tratě krátké. I když jsme dlouhou trať jeli poprvé, těšili jsme se z nečekaného úspěchu, kdy jsme vyhráli v kategorii MIX,“ popsala další úspěch Stiborová.

„Děkujeme všem za podporu při závodech, organizátorům za skvělé závody a městu Poděbrady za podporu sportu,“ dodala Stiborová.