TJ Sokol Poděbrady oddíl aerobiku pořádal pro Český svaz aerobiku Fisaf soutěž pro 2. a 3. výkonnostní třídu. „Jsme velmi rádi, že jsme opět dostali důvěru a mohli tuto soutěž ve sportovním aerobiku a fitness uspořádat. V Městské hale Poděbrady jsme měli příležitost vidět kolem 450 dětí, které se sjely z celé republiky. Soutěže trvaly každý den jedenáct hodin a bylo se na co dívat. Na stupních vítězů jsme ocenili pouze ty nejlepší závodníky, ale díky našim sponzorům jsme mohli ocenit všechny závodníky,“ uvedla trenérka Sokola Poděbrady Monika Sobotková.

V závodě 2. výkonnostní třídy měly Poděbrady také svá děvčata. Michaela Pospíšilová obsadila první místo v kategorii kadetek, Karolína Veselá obsadila dvanácté místo ve stejné kategorii. Sofie Novotná obsadila třetí místo a Eliška Podhajská obsadila čtvrté místo. Duo děvčat Eliška a Sofie, získalo první místo. Eliška Hněvsová obsadila sedmé místo v kategorii žen. Poděbrady měly také zastoupení v kategorii fitness tým pro věkovou skupinu 11 - 13 let, kde se Rebelky ve složení Anna Vaněrková, Michaela Pospíšilová, Karolína Křižková, Vanessa Hubalovská, Agáta Novotná a Klaudie Kadlecová radovaly z nejvyššího stupínku. Fitness tým děvčat s názvem Devils získal stříbrnou medaili. Tým byl složen z Elišky Hněvsové, Nikoly Dobrkovské, Barbory Dvořákové, Beáty Javůrkové, Lucie Janečkové a Anežky Pinkasové.

Tomáš Živnůstka z Kněžic,
Jen dva tresty, ale stojí zato. Jeden za faul, druhý za pěst do obličeje

„Rádi bychom poděkovali našim skvělým trenérkám, Betty Kárové, Anně Špitálské, Nele Vohradské, Anně Vitoušové a Pavlíně Hlaváčové, za přípravu dětí na tyto soutěže. Celá soutěž byla přenášena živě na TVCOM a nyní je k dispozici ke zhlédnutí,“ řekla Sobotková.

„Rádi bychom dále poděkovali městu Poděbrady za jejich podporu, kterou nám stále projevují, a také panu místostarostovi Holasovi za předání medailí nejlepším závodnicím,“ těšilo trenérku oddílu.

„Doufáme, že tato soutěž přinesla radost a úspěch všem zúčastněným. Jsme hrdí na naše talentované závodníky a těšíme se na další sportovní události, které nám přinesou příležitost ukázat naše dovednosti a vášeň pro aerobik a fitness,“ řekla po závodech Sobotková.

„Děkujeme všem, kteří se na organizaci soutěže podíleli, a samozřejmě také všem účastníkům a divákům, kteří vytvořili skvělou atmosféru. Bez vaší podpory by tato soutěž nebyla možná. Těšíme se na další setkání při budoucích akcích,“ chválila za oddíl aerobiku TJ Sokol Poděbrady Monika Sobotková.