„Těchto soutěží bude pět v různých městech a my se budeme  snažit postoupit do finále, které bude v červnu  v Hradci Králové," řekla trenérka poděbradského klubu Monika Sobotková. „Letos nám choreografka Pavlína Vosejpková připravila šest soutěžních skladeb, které jsme se snažili od září s dětmi nacvičit. A myslíme, že se nám to podařilo. Z první soutěže jsme si totiž přivezly 69 zlatých medailí. Všechny naše týmy byly ve svých kategoriích na prvních místech," radovala se Sobotková.

Úplně největší radost měli v poděbradském táboře z nejmenších slečen 6 až 7 let ze skladby Kovbojská škola, většina z nich soutěžila poprvé ve svém životě a to štěstí z vítězství nebralo konce.  Starší děvčata 8 – 10 let se skladbou Na pláži i přes marodku v prvních řadách zabojovala. V kategorii 11 – 13 let se předvedla China Town v plném lesku. Pochvalu zaslouží i oba Zumbové týmy, mladší Neon Zumba i starší Falcon Zumba 2013. „Letos máme opět omlazený Cheerleaders Falcon Team. Děvčata mají skladbu s pon pony. Lepší začátek jsme si nemohli přát. A to ještě víkend neskončil," usmívala se poděbradská trenérka.

Poté se totiž poděbradské závodnice zúčastnili Jarního poháru v Praze. Soutěž pořádal DDM  M-team Praha. „Z Prahy jsme si přivezli nejen medaile, ale i poháry. Čtyřikrát první místo a dvakrát stříbro. Kovbojky opět přivezly zlaté, Na pláži a Cheerleaders stříbrné, China Town,  Neon Zumba, Falcon Zumba opět zlaté," vyjmenovala úspěchy trenérka Sobotková. „ Byl to náročný, ale krásný víkend. Tento víkend se chystáme do Náchoda a příští týden už ve Sportovním Centru Nymburk – Bohemia Aerobic Tour," dodala spokojená trenérka.