V Praze se konalo republikové finále Českomoravský pohár ve sportovním aerobiku. Tato soutěž je určena pro začínající závodníky a je vždy výborným startem do výkonnostních tříd. „Letos jsme měli dvě želízka v ohni v nejmladší kategorii do 7 let. Po sérii úspěšných startů v celé sezoně si i republikové finále vychutnala na prvním místě Eliška Podhajská a na druhém Sofie Novotná. V kategorii 8 - 10 let si bronzovou přivezla Karolína Veselá a v kategorii 11 - 13 let do Sokolovny přivezla opět zlatou Karolína Křižková. V kategorii 11 - 13 let dvojice skončila na velmi pěkném třetí místě Agáta Novotná a Vanessa Hubalovská,“ uvedla trenérka oddílu Monika Sobotková.

V Českých Budějovicích se konal poslední závod 2. výkonnostní třídy ve sportovním aerobiku. V kategorii 8 - 10 let si 4. místo přivezla Klaudie Kadlecová, v kategorii 11 - 12 let byla na 14. místě Michaela Pospíšilová. Ve stejné soutěži v kategorii ženy zakončila sezonu krásným 4. místem Eliška Hněvsová.

Pak se většina závodnic přesunula do Prahy, kde se konalo Mistrovství České republiky ve cvičení master class, neboli cvičení podle lektora. „V této kategorii patří náš oddíl ke špičce již několik let a i letos jsme o sobě dali vědět,“ radovala se Sobotková. V kategorii nejmladších, kde ještě není určeno pořadí, si zacvičila Eliška Podhajská a Linda Hellerová. V kategorii 8 - 10 let skončila na 6. místě Karolína Veselá a na 9. místě Klaudie Kadlecová. V základním kole na MČR cvičila i Justýna Fejfarová. Skvělý výsledek děvčata přivezla v kategorii 11 - 13 let. „Máme zde první vicemistryni Annu Vaněrkovou a druhou vicemistryni Michaelu Pospíšilovou,“ uvedla trenérka. V základním kole na MČR cvičila i Tereza Pospíšilová.

„Blahopřejeme všem závodnicím k celé podzimní sezoně, všem, které čeká přechod do vyšších kategorií, přejeme hladký přechod. Děkujeme všem trenérům a městu Poděbrady za stálou podporu,“ dodala Monika Sobotková.