„V každém turnaji je znát postupné zlepšování celého týmu. Opravdovým bonusem tohoto družstva dívek je také vytvoření tolik potřebného týmového ducha, který v tomto družstvu dívek opravdu funguje. Na všech dívka je vidět v průběhu jara obrovský progres, což potvrzují všichni aktéři celé Středočeské ligy. Velice pozitivní je, že se v jednotlivých zápasech dokáže střelecky prosadit téměř celý tým, což určitě důsledkem toho, že v průběhu celého ročníku odehrála všechna děvčata téměř stejný čas a měla tak možnost se postupně zlepšovat,“ uvedl trenér oddílu Tomáš Vejvar.

V prvním utkání narazily poděbradské házenkářky na nejlepší tým dlouhodobé soutěže a pozdější přebornice Středočeského kraje, tedy domácí tým Házená Mělník. Ten předvedl svou tradiční hru, které zatím vzhledem k výše uvedeným skutečnostem nemůžeme konkurovat.

Také druhé utkání turnaje s týmem Bělé pod Bezdězem mělo pro poděbradské dívky podobný ráz jako úvodní utkání, když musely čelil velkým zkušenostem a fyzické převaze soupeřek. I zde platí, že díky takovým utkáním se můžou poděbradské házenkářky postupně zlepšovat. Za zmínku stojí, že poděbradská děvčata dokázala v průběhu tohoto utkání čtrnáctkrát překonat brankařku soupeřek.

V posledním utkání turnaje, ale také podzimní části narazily Poděbraďáčky na družstvo Sparta Kutná Hora, která disponuje vedle starších a již zkušených hráček, také hráčkami, které mají podobné zkušenosti jako poděbradské házenkářky. V tomto utkání trenér Kutnohorských dívek dal přece jen větší prostor zkušenějším kutnohorským hráčkám, které si v pohodě pohlídaly vítězství v zápase.

V brance velice potěšily svými zákroky obě brankařky Eliška Braunsteinová a Jana Pýchová, které ve všech utkáních pravidelně střídaly a tým určitě podržely. Z čeho mají trenéři velkou radost, je fakt, že v útočné fázi se střelecky dokázala prosadit sedmička poděbradských házenkářek, nejvíce Anežka Thérová se šesti brankami, dále Tereza Pospíšilová (5), Elena Káninská (5), Adriana Skokanová (4), Eliška Farkačová (1), po jedné brance vstřelily Andrea Brožová a Barbora Kosinová. Dále do jednotlivých utkání zasáhly a předvedly své doposud získané házenkářské dovednosti Nela Helekalová, Luisa Kociánová, Lucie Brožová, Michaela Šmídová, Kristýna Baumgartnerová a Eliška Teperová.

„Všechna poděbradská děvčata se už těší na podzimní část nové sezony, kdy se klub Házená Poděbrady bude účastnit již dvou ryze dívčích soutěží, Středočeské ligy starších a mladších žákyň. A to zejména díky rapidním nárůstu dívčí složky členské základny,“ přidal Vejvar.