Hráčky měly možnost odehrát celkem tři utkání, když soupeřkami jim byly již tradičně týmy Házená Mělník, Sokol Bělá pod Bezdězem a Sparta Kutná Hora. Na turnaj byla nominována třináctičlenná sestava, když z různých důvodů se turnaje nemohlo zúčastnit trio Adriana Skokanová, Luisa Kociánová a Michaela Šmídová. Do tohoto turnaje byla nominována zatím pouze jedna nová členka týmy starších žákyň (Šárka Stará), která tak mohla v brance začít získávat zápasové zkušenosti. Tým byl ještě doplněn o trojici mladších žákyň (Barbora Kosinová, Anna Mrázová a Elena Káninská), které však s tímto týmem absolvovaly celou loňskou sezonu.

V prvním utkání narazily poděbradské házenkářky na nejlepší tým loňského ročníku soutěže, družstvo Házená Mělník. V tomto družstvu došlo k hráčské obměně, nicméně v úvodu utkání to nebylo vůbec znát, když ještě v 8 minutě byl stav 0:4 v poděbradský neprospěch. Následně zásluhou pěti branek v řadě byl stav 5:4. I nadále se skóre přelévalo jako „na houpačce“ a mělnické dívky v 1. minutě druhého poločasu opět vedly a to v poměru 5:8. Poté však opět přišla šesti gólová šňůra poděbradských starších žákyň, což znamenalo trochu výraznější vedení pro Poděbrady 11:8. . Tři minuty před koncem utkání byl stav 16:9 ve prospěch poděbradských dívek. Do konce utkání došlo již pouze ke „kosmetické“ úpravě na konečných 18:11 pro Poděbrady. Pro poděbradské házenkářky to znamená jediné, a sice že získaly první historické vítězství pro klub Házená Poděbrady v oficiální dívčí soutěži. „Všichni pevně věří, že nebude v této soutěži poslední,“ uvedl trenér oddílu Tomáš Vejvar.

Dívky Sokola Bělá p. B, které byly druhým soupeřem na turnaji, také dokázaly využít svých zkušeností a již lépe zvládnutých herních dovedností, nicméně poděbradské házenkářky se jim v tomto utkání oproti minulé sezoně více vyrovnávaly zejména v útočné činnosti, což mělo za následek vstřelení celkem 17 branek a konečné skóre 17:28 ve prospěch Bělé.

V posledním utkání turnaje narazily Poděbraďáčky na družstvo Sparta Kutná Hora, která disponuje vedle starších a již zkušených hráček, také hráčkami, které mají podobné zkušenosti jako poděbradské házenkářky. V tomto utkání se poděbradské dívky držely pouze do 16. minuty, kdy byl stav utkání 10:6 v prospěch Kutnohorských. Ty nakonec zaslouženě zvítězily v poměru 31:14.

V průběhu turnaje se v domácí brance nejvíce objevovala brankařka Jana Pýchová, které kryla záda premiérově nová hráčka týmu Šárka Stará, pro kterou to byly první minuty v brance. Z čeho mají trenéři velkou radost, je fakt, že v útočné fázi se střelecky dokázala prosadit hned devítka poděbradských házenkářek, nejvíce Anežka Thérová s jednadvaceti brankami, dále Eliška Farkačová (7), Tereza Pospíšilová (6), Elena Káninská (4), Lucie Brožová (4), Barbora Kosinová (3), Aneta Navrátilová (2) a po jedné brance vstřelily Nela Helekalová a Anna Mrázová. Dále do jednotlivých utkání zasáhly Eliška Teperová a Andrea Brožová.

Další turnaj sehrají poděbradské házenkářky v rámci dalšího kola Středočeské ligy 30. září 2023 v Bělé p. Bezdězem, kde jim budou soupeřkami LIONS Hostivice a Spartak Příbram.