Účastníky turnaje byly tentokrát tyto základní školy

Základní škola T.G. Masaryka Poděbrady
Základní škola Václava Havla Poděbrady
Základní škola T.G. Masaryka Poděbrady - Žižkov
Základní škola Libice nad Cidlinou
Základní škola Letce Františka Nováka Sokoleč

„První kolo se moc vydařilo. Na všech více než sto zúčastněných dětech byl opět vidět obrovský pokrok ve všech herních dovednostech a hlavně neskutečný zápal do hry. Organizátoři musí konstatovat, že házená se na poděbradských školách u dětí těší velké obliby, což je zná také na značném nárůstu dětské členské základny v klubu házená Poděbrady. V průběhu celého turnaje padlo úctyhodných tři sta branek, což je o čtyřicet více než na předchozím jarním kole,“ uvedl Tomáš Vejvar, trenér poděbradského oddílu házené.

Z fotbalového utkání krajského přeboru Sokoleč - Poříčany
Peterka, Martínek, Klimpl. Střeleckou slinu měli na podzim i další borci

Vítězi v kategorii starších 4. - 5. tříd se stali stejně jako v předchozím kole žáci ZŠ TGM Poděbrady. „Nutno poznamenat, že to neměli vůbec lehké, když například děti ze ZŠ Libice nad Cidlinou jim byly ve vzájemném utkání více než vyrovnaným soupeřem, i když skončily celkově na pátém místě,“ řekl Vejvar. Na druhém místě skončili stejně jako na jaře žáci ZŠ Václava Havla Poděbrady. Vůbec se opět neztratily děti ZŠ Sokoleč, kteří si odvezly krásné třetí místo. Čtvrté místo v kategorii starších díky lepšímu vzájemnému zápasu získaly děti z „domácí“ školy ZŠ TGM Poděbrady Žižkov, které si turnaj také moc užili, a dobře si poradily se svým věkovým deficitem. Na pátém místě turnaj zakončily žáci ZŠ Libice nad Cidlinou.

V kategorii mladších 1. - 3. tříd v tomto kole zvítězily děti ze ZŠ TGM Poděbrady - Žižkov, když ve finále porazily tým ZŠ Václava Havla Poděbrady a oplatily mu tak porážku z posledního jarního kola. V boji o třetí místo si poradili žáci ZŠ Letce Fr. Nováka Sokoleč s družstvem ZŠ TGM, které tak skončilo celkově čtvrté.

Co je to Poděbradská školní liga miniházené?

Je dlouhodobou soutěží, v současné době šesti základních škol z Poděbrad a okolí v miniházené se zjednodušenými pravidly házené na zmenšeném hřišti (miniházené 4+1). Dlouhodobou soutěží se pro tyto účely rozumí seriál minimálně 4 turnajů (2 turnaje květen - červen, 2 turnaje říjen - prosinec) s účastí všech zúčastněných škol.

Systém soutěže je stanoven tak, aby všechna školní družstva v průběhu soutěže sehrála stejný počet utkání s ostatními družstvy, nedohodnou-li se zúčastněné školy jinak. Přičemž dlouhodobá tabulka soutěže se nesestavuje. Družstva mohou být chlapecká, dívčí nebo smíšená. O přípravu školních družstev se starají tzv. Školní trenéři miniházené, kteří jsou metodických vedeni kvalifikovaným trenérem házené z místního sportovního klubu, který je garantem celého projektu Českého svazu házené školní ligy miniházené.